Autók » Ford » Transit (1985-1992)

Transit 2,0 CL OHC FT80

Az Öreg, a családtag

Fillérekért vettük édesapámmal 1987 októberében. Az autó 1986 októberi. Alig volt benne kilométer, a németek nem szerették, mert benzines, 4 sebességes, rövid és alacsony. Náluk meg volt mellette dízel, magas félhosszú és 5 sebességes, tehát ennek mennie kellett...megvettük. Évekig használtuk közösen, majd kb. 20 éve gyakorlatilag csak én használom. 2015-ig napi használatban volt, családi autónak használtam, nem melósautónak. Ennek ellenére meglátszottak rajta az évek. Minden fiatalkori hülyeségemben benne volt, turnék, csajozások, nyaralások..és még rengeteg minden. Sosem hagyott ott sehol, de annál többször találtak meg barátaim/ismerőseim, hogy húzzam el őket a szerelőig, vagy vigyek nekik bikakábelt...
2015-ben kezdődött a felújítása, először a motorja került terítékre (akkor 700.000 Km volt benne), majd a futóművek, kormány, fékek, és legutoljára a kasztni.
Volt vele munka bőven, de az alja teljesen renben volt, illetve teherviselő elemek meghálálták a kíméletes bánásmódot, szinte sehol sem volt rozsda, sok helyen a gyári fényezést/korrózióvédelmet találtuk. A sárvédők, a fellépők azonban gyakorlatilag eltűntek, az összeset ki kellett cserélni.
Pont a 30 éves születésnapján összetörték (a lámpánál álltam, és egy Ford Transit hátulról belémjött...sms-t írt.)
Jelenleg újra javul, némi módosítással (nem az eredeti kormányműve lesz visszatéve, illetve a féknyergek is cserélve lettek).
Remélem, hogy sok évig még a családuk tagja marad, ahogy én is "benne/vele nőttem fel), úgy a gyermekeimnek is természetes, hogy a Transit van.

- Ez elég hosszú lista lenne a majd´ 20 év alatt

Babarcon van egy Fordokra szakosodott szerelő, gyakorlatilag csak ő nyúlhat hozzá.

Fűrész utcai autószerviz.Cromax

Fenntartási költség (8) Évjárat 1986