Autók » Ford » Tourneo Connect (2013)

Tourneo Connect 1.6 TDCI

Derűs doboz

Kinőttük a tíz évig használt Citroen Xsara Picassot. Olyan kocsit kerestünk, ami ténylegesen hétüléses. 2017 nyarán nagy meglepetésemre a családi egyterűként árult kínálat (pl. Sharan, Galaxy) - tehát nem a kis kompakt 7 üléseses járgányok - hátsó sora csak egy apró lóca. 10-15 éve számos ilyen, valóban hétüléses autó volt a piacon Galaxy/Sharan/Alhambra, Citroen C8, Toyota Previa). Ma a hátsó sor, legyen szó bármiről csak törpéknek való.
Kivéve ezt a Fordot (akkor, most 2018-ban mintha lenne már más ilyen is). Beleültünk, kipróbáltuk. A harmadik sorban is bőséges lábtér, kamaszoknak is elfogadható ülés (tologatható, dönthető).

Az autót ki kell húzatni 1. fokozatban (kb 25-30 km/h sebességig), sőt néha menetben is vissza kell kapcsolni 1-esbe, valamiért nagyon hosszú a 2. sebesség.
A fogyasztásán nagyon meglepődtem. Mindenféle vegyes menetben 6.36/100 km eddig. Ennél többre számítottam.
Sebességváltásnál pont oda ejti vissza a fordulatszámot az elektronika, ahol a következő sebességnél lennie kell. Nagyon praktikus. Ezt azonban visszakapcsolásnál nem tudja.

Nagyon-nagyon jó az úttartása, bár a doboz nagy, nem oldalszél érzékeny.
A rádió azonnal párosodott az iPhone-ommal.

Ez aztán tényleg elnyel mindent, 836 kg-ig terhelhető.
Az első 30.000 km pontos átlagfogyasztása: 6.2l/100 km (minden tankolást feljegyzek, és mindig tele tankolom)

- Eddig még semmi. Tart még az 5 éves garancia, úgyhogy ha romlik, most romoljon :-) - Update (2018, június). A hátsó tolóajtó mindkét felén elkezdett leválni a gumi tömítés (ami az ajtóra van pattintva). Kitágult. Szilikonos ragasztóval megoldottam. - Update (2019, január). A bal hátsó tolóajtó alsó sínjén enyhe felelületi korrózió jelent meg. Egyelőre WD40-el kezelem.

Jászberényi Ford szervíz. Gyorsan megvolt a 2. és most már a 3. éves kötelező szervíz is. Ár: kb 65.000 Ft volt mindkétszer, tokkal vonóval.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2015
Megbízhatóság (9) Vezetett km 32000
Előző autója? Xsara Picasso 1.6 HDI (92LE) Következő autója? Grandland X 1.2 Puretech
Verdikt (7.8/10)

Ford Tourneo Connect 2013 (2014)