Autók » Ford » Mondeo (2007-2015)

Mondeo 2.0 TDCI 163 LE

Sportkombi

Korábbi autónkat kinőttük kissé, bár nagyon szerettük. C-max, "Sportterű"
Úgy döntöttem az autópályázáshoz veszek egy nagy kombit. Nagyon tetszettek a Mondeo-k, bújtam rendesen a teszteket, összehasonlítókat, Youtube videokat is, és 2 modellre szűkült a ista. Mondeo Tournier vs. Passat variant. Kipróbáltam mindkettőt, és oda jutottam , hogy a Mondeo esetében egyedül a méretétől félek kissé. Végül is nem kisebb mint egy S80 Volvo! Ugyanaz a padlólemez...
Aztán tekertem a kilométereket a feleségem kis Corsájába, bejártam Tolnát Baranyát hogy találjak vmi jót, beültem mindenkettőbe, Ford egyszerűen minőségibb autó, belül mindenképp. Kikötésem a Titanium szint volt, egy Trend C-max után érthető. Passat Comfortline ami még megfizethető, nem a legjobban felszerelt. Nincs benne kormáynról vezérlés! Csak extrában! Még Highline esetében is. Versus Mondeo - szélvédőfűtés, puha! bőrkormány bőrbevonat, komfortülések stb. Eldőlt, ezeket keresgéltem és megtaláltam hosszas keresgélés után.

Leinformáltam ahogy csak tudtam, kaptam grátis B oszloptól sötétítést az autóhoz, ami amúgy egy 163 Le Titanium kombi. Ami először hazafelé az M7 -esen meglepett; a CSEND. Hihetetlen csendes, a motorhangból semmi nem jön át. 130 Óra szerint 2200-pörög a motor, fogyasztás 5,7 L. Nagyon szép autó, sokan megnézik.
Amióta nálam van nem romlott el rajta semmi, sztem majd EGR szelep csere lesz hamarosan , mert olvastam róla, leállításnál kissé puffog. Az ülések nagyon kényelmesek, komfortülések, hátul akkora a hely hogy a fiam nem éri el lábával az első ülést - kvázi nem rugdossa :) Minden led világítás belül, nagyon tetszik, ahogy a hátsó lámpa is gyönyörű éjjel. Télen a szélvédő fűtés pazar, ülésfűtéssel, kombi révén óriási a csomagtér, eddig minden belefért.

Motor: Röviden ennél nem kell több! Csendes és nagyon nyomatékos. Nem érezni benne a sebességet, öcsém azt mondta úgy viselkedik mint egy nagy benzines, forog, tol, csíp - rúg- harap ha kell. Közben fogyasztásom beállt 5,9 literre átlagban. Ez azt jelenti, hogy 71 literes tankkal 1200! km felett autózok vele. Egyszer kimattoltam, 1310 km-t elment, városon kívül, országúti/ autópálya 120 használatban.
Fék nagyon erős, ez volt egy gyenge pont az előző autómon, na itt ez nem mondható el, tényleg jó! Egy bibi van csak a külső garázsomba 2 centi híján nem tudom becsukni a garázsajtót. De hát ez van.

- EGR, Üléstámla

Fenntartási költség (7) Évjárat 2011
Előző autója? C-max Következő autója?
Verdikt (7.8/10)

Ford Mondeo 2007 (2007)