Autók » Ford » Mondeo (1993-2000)

Mondeo 2.0 GLX

Megbízható vas,némi bagóért

kezdem az elején,az autót egy 2000 es évjáratú,3 ajtós sport swift eladása után vásároltam.A suzukit 5 évig használtam,már untam is,kicsinek is találtam,ezért gondoltam úgy,hogy eladom,és veszek egy nagyobb autót.azért döntöttem a Mondeo mellett,mert igazából csak jókat hallottam róla.Aztán 2013 márciusában meg is találtam az ideális példányt,Győr mellől hoztuk el,6 órát utaztunk mire nagynehezen odaértünk,pedig csak 90-100 km,köszönhetően a március 15.-ei hóhelyzetnek!!!A kereskedésben kb.20 perc alatt nyélbeütöttük az üzletet,aztán irány haza.Egy élmény volt a vezetése a suzuki után,nagyon kényelmes autó.haza is értünk,úgy tünt minden rendben van a kocsival,aztán mikor megálltunk,kiderült,hogy ömlik belőle az olaj...
Aztán utólag kiderült,hogy nem volt semmi extra baj,csak valószínűleg az olajszűrő nem tömített rendesen.Olajcsere után már kutya baja sem volt.
Ekkor el lettek végezve az ilyenkor ajánlatos szervízek is.Aztán meg a légkondi is fel lett töltve,igazából tökéletesen működött a kocsi.apróbb,nem jelentős hibái voltak még,de azok is hamar orvosolva lettek(tanksapka nyitó kar cseréje pl....)Viszont a bal oldali küszöb ki volt már lyukadva,ami úgy is maradt,nem akartam vele foglalkozni.De a sárvédőívek tökéletesek voltak.Végül kerültek rá gyönyörű,gyári ford mondeo 16"-os alufelnik nyárigumival 30 ezer ft-ért!!!Nagyon jót tett az autó kinézetének.Aztán úgy hozta az élet,hogy 2013 augusztusában meg kellett válni tőle :( Sajnálom azóta is,mert ezidáig a legjobb autóm volt.Én csak ajánlani tudom a típust,nagy,kényelmes,tele volt extrákkal(ABS,ASR is volt digt klíma,ami tökéletesen működött...)Ahhoz képest,hogy 2000-es benzines,a fogyasztása sem volt horror,nyáron légkondival elment 9 liter átlaggal,hála ztec motornak.Ja,és a 130 ló,dinamikusan mozgatja a kasztnit.arról nem is beszélve,hogy némi"zsebpénzért hozzá lehet jutni.Nekem 330 000 Ft-omba fájt,ami nevetséges összeg egy ilyen autóért.A fél év nem hosszú idő amíg használtam,de ez idő alatt az ég világon semmi nem romlott el rajta,megbízható jármű.Akinek nagy autóra van szüksége válassza nyugodt szívvel a az MK2-es Mondeót!

- Fél évet használtam az autót,ez idő alatt gyakorlatilag semmi.

Ismerős

Fenntartási költség (5) Évjárat 1999
Előző autója? swift Következő autója? saxo
Verdikt (7.7/10)

Ford Mondeo 1993