Japán Jenki köntösben
Szöveges ítélet
Már nagyon régóta szemeztem ezzel a típussal, illetve az ennek megfelelő Mazda Tribute változattal is, végül ebből találtam megfelelően visszakövethető előéletű és nagyon jól karbantartott példányt.
Mivel télen vettem az autót, első utam a havas (hókotrástól mentes) hegyre vezetett, ahol minden gond nélkül fel tudtam menni, az összkerékhajtás automata, de nekem ez nem volt probléma, hiszen előtte a Honda CRV-m is ugyan ilyen rendszerrel működött.
Azt tudni kell, hogy ez a facelift verzió, 2.3 literes benzines, akad belőle V6-os 3 literes, teljesítményben és élvezetben az az igazi, ez viszont fogyasztásban barátibb egy fokkal. A régebbi verziókból létezik 2.0 illetve 2.4 literes is, ezekről olvastam, de nem próbáltam egyet sem. A 150 ló elég sokmindenre elegendő, pályán is nagyon jól húz, persze itt a kockasága miatt a fogyasztás megnő, nekem az országúti fogyasztásom volt 9,5-9,8 liter, hegyi élvezetivezetésnél viszont akár 11-re is felment.
A lakásfelújításnál is segítségemre volt, semmi problémát nem okozott a csempék, padlóburkolatok, cement, sóder szállítása (persze lehajtott ülésekkel, viszont a lehajtott ülések egy szintbe kerülnek a csomagtérrel, így tökéletesen kihasználható a hely).
Talán még pont az a méret, ami városban is jól használható, de mivel a CRV is hasonló méret, így lehet csak én szoktam már hozzá.
Sosem hagyott cserben, ha volt is baj (az ABS gyűrűk) akkor is még problémamentesen tudtam használni míg megérkezett az alkatrész.
A beltér nagyon kényelmes, ez az olcsóbb kárpitozott változat, de bevallom én nem nagyon szeretem a bőr üléseket, így örültem, hogy ez van benne, formára kényelmesebb mint a CRV, de kevésbé besüppedős, mint az 1993-as Honda Accordomban volt. A kartámasz pont megfelelő magasságban van. A gyári rádiót lecseréltem, a hangszórók viszont meglepően jók, így maradtak.
Alkatrészeket eddig viszonylag könnyen tudtam szerezni hozzá, kiegészítőket inkább ebay, rockauto, de ahogy nézem egyre több itthoni boltban is lehet már, hiszen egyre többet hoznak be belőle.
Összességében nem tudok rosszat mondani róla, talán a hang illetve menetélmény jobb a 3 literesben.
Hibalista
- Két oldali ABS gyűrű kb 30000Ft/szett - Csomagtér ablak teleszkóp 8000Ft/szett - Lakatolás, szerencsére csak a küszöböt kellett, illetve kapott így már alvázvédelmet is. - Ezeken kívül csak az alap szervizek, kopóalkatrészek (fék, gyertya, szűrők, olaj).
Ide hordtam szervizbe
Ford Petrányi Kerepesi út.
Értékelése: 10
Képek az autómról
Fenntartási költség | (9) | Évjárat | 2005 |
Kényelem | (10) | Használati időtartam | 5 év |
Teljesítmény | (8) | Km vásárláskor | 180000 |
Megbízhatóság | (10) | Vezetett km | 50000 |
Szerviztapasztalat | (9) | Átlagfogyasztás | 9 l |
Előző autója? | CRV 1998 2.0i 4x4 | Következő autója? | Bronco / Explorer |
Ennyire szerette | (10) | Megérte a pénzét? | igen |
Verdikt | (9.4/10) |
