Átlagos SUV, átlag feletti technika
Szöveges ítélet
Forma: kinek mi, nekem egyedül az ST-Line jön be, a többi verzió nekem esetlen, béna.
Kényelem: szereti a család, végre magasan ülünk. Sok helyen olvastam hogy az ülések furcsák, és tényleg igaz, nehéz bennük a kényelmes utazó pozíciót megtalálni. A párnázottság jó, az ülőlap rövid, oldaltartás nulla. Kb mint anyám kanapéja.
Helykínálat van, kilátás nagyon jó, inkább egyterűs az érzés mint sportos.
Az automata csomagtérajtó nekem nagyon hiányzik. (ilyenek ezek a mai fiatalok :-))
Technika: A sávtartó, automata kormányzás, adaptív tempomat, mindenis jól működik. A táblafelismerés nem mindig tökéletes, de nekem ez már űrtechnika. A navi jó (Miskolc- Kassa autópálya már hiányzik, remélem valahogy lehet majd frissíteni), android autó azonnal kapcsolódik bluetuttin. (samsung a53 és huawei p10 is rögtön). Van töltőpad, de kell hozzá "olyan" telefon is. Ahhoz pedig provident...
Menü a magyar nyelvet nem ismeri. Ez nálam nem gond, de könyörgöm. Ford. Ez nem ilyen világmárka? 2022 jónapot.
A hagyományos tompított világítás elég gyér, egy xenon téma elfért volna a csillárban, de bemutató autó volt, nagyjából annyit választhattam ki hogy megveszem vagy otthagyom.
Teljesítmény: öntöltő hybrid papíron 190 Le, 200 Nm. Ez érzetre jobban megy, utánanézve külföldi oldalakon, itt 280Nm a valódi érték. Nem értem miért nem ezzel reklámozzák. Valahol érzetre egy 1.5 tsi és egy 2.0 Cr tdi (150) közé tenném. (az utóbbi dsg-vel egy céges octáviában nagyon ment, az lenyomja 100 kmh felett a kugát.)
A fokozatmentes váltóját imádom, szerintem egy RAV4 hajtása ezzel lenne igazán tökéletes. (fokozatokat imitál, nem búg, nem sír)
Végsebességig nincs szívem pörgetni, de 183-ig gond nélkül gyorsul. Ezt a haverom fodrásza mesélte.
Fogyasztás: város: 0-5,5 (0 is lehet 1-2 km-en!), országút: 4,5-6,5, pálya: 130-140 között: 7-8,5.
Nálam az átlag (város10%, orsz30%, pálya60% : 6,3L)
Miért EZT választottuk? Dízel és turbós benzinesek szervízétől féltem, a mild hybrid számomra csak egy sima benzines semmi több, rav4 csak jövőre lett volna (ezt vettem volna ha lett volna készleten, 2 millával drágábbért is), honda nincs a közelben, a sportage lámpa formáit hagyjuk, tucson a családnak nem jött be. Az X5 meg dupla ennyi lett volna. (jojo tudom, az csak az álom)
Summa summarum: 13 milla alatt kihoztuk a szalonból, full hybrid technika minden előnyével. Ha bírja a strapát, szeretni fogom továbbra is mint használati eszközt, de semmi több. Mondjuk az előző szerényebb autóinkkal nem egy ligában játszik.
Nagyon flash, mikor a tömött M1 belső sávban mindent magának csinál a kocsi. Fékez, gázt ad, kormányoz, beszél, én meg kb belealszom abba a háborúba, amit a többi okostechnika nélküli autós izzadva vív a forgalomban.
FX Szekszárdnál vettük, flottul ment minden.
Vagép Nyíregyházánál szervízeljük, nagyon kedvesek, rugalmasak, az árak pofáncsapósak. Mondjuk az 1000 Ft-os kenyér évében már nincs min csodálkozni.
Ja és még egy dolog: az illat. Vééégre érzem azt az igazi újautó illatot, amit sem chevroletben, sem kiákban, sem suzukiban nem éreztem az elmúlt 25 évben. Kisgyerekként utoljára egy G Astrában éreztem ezt 96' decemberében. Bocs, de nekem számit. A pénzér szag is legyen. :-)
Hibalista
- Eddig nyilván semmi. Volt egy visszahívás, ezt időpontegyeztetés után letudtuk.
Ide hordtam szervizbe
Ford Vagép Nyíregyháza
Értékelése: 8
Képek az autómról
Fenntartási költség | (7) | Évjárat | 2022 |
Kényelem | (7) | Használati időtartam | év |
Teljesítmény | (8) | Km vásárláskor | 10 |
Megbízhatóság | (10) | Vezetett km | 11500 |
Szerviztapasztalat | (8) | Átlagfogyasztás | 6 l |
Előző autója? | Cruze | Következő autója? | X5 |
Ennyire szerette | (9) | Megérte a pénzét? | igen |
Verdikt | (8.3/10) |
