Autók » Ford » Focus (2018)

Focus 1.5 TDCI kombi

Prémium hatás extra költség nélkül

Tavaly eljött az autó váltás ideje. Olyan autót kerestem, amelyek prémium hatást ad, de nem extra költségekkel, kényelmes, magas a vezetési élmény, sok minden belefér, ha utazunk, de nem kell szorongani (4 főnek). Korábban kis Suzukit cseréltem erre.

Persze a kategória is más, és a kora is.

Elsőre, amikor beleültem, szó szerint mintha az anyaméhbe, azóta többször külföld hosszútávon, egyáltalán nem fáradtam el benne. Mondhatom kényelmes, komfortos, minden a kezemnél van, amire szükségem van. A vezetési élmény nagyon magas, az autó 120 le-vel dinamikus, semmilyen gondot nem jelent az előzés. 100-as tempó felett is, akár 5-ösben, akár 6-osban nyomatékkel jól gyorsul.

Az autó szerintem elérhető középosztálybeli embereknek, és olyan autóban ülhetsz, ahol azt érezheted, hogy egy igazán jó autód van.

Csendes, kis fogyasztású, és megbízható.

Amit szeretek benne: Eddig (20000 km, és 1 év) télen nyáron beleültem, indítottam, és ment. Takarékos, kényelmes, csendes. Minden csomag elfér, amit az útra akartunk vinni. Minőségi hatást kelt. Szervizköltség minimális: megvásárlást követően a biztonság kedvéért vezérlés csere, olajak, hűtőfolyadék, szűrők. Ekkor minden eredeti Ford alkatrészek. Azóta 15ezernél még egy olajcsere.

Amit nem szeretek benne: ilyet még nem tapasztaltam.

- A 20000 km alatt még nem romlott el semmi.

Velence AuTo-Ta kft.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2016
Teljesítmény (9) Km vásárláskor 120000
Megbízhatóság (10) Vezetett km 20000
Előző autója? Swift Következő autója?
Verdikt (9.7/10)

Ford Focus 2018 (2021)