Autók » Ford » Focus (2011)

Focus 1.6 TDCI

Tudja amit kell

2017-ben vásároltam az autót, akkor 4 éves volt és eredetileg egy német cég flottájából származott. 84ezer km volt a kocsiban, motorikusan minden rendben volt vele, külsöleg egy kavicsfelverödés volt a szélvédön de ezt vásárlás után egyböl javíttattam. Az egyetlen optikai hiba a csomagtérajtón látható, a müanyagok azért eléggé összevissza voltak karcolva, de ez csak akkor látszik ha felnyitom. Hiába céges autó volt, gondolom sokat pakoltak ki be anno.

A kocsi kényelmes, jól elférünk benne, sokszor utaztunk 4en is csomagokkal. A Rádió jól szól, a bluetooth tök hasznos, nem beszélve a szélvédö fütésröl. Sokat járok a hegyekbe, és néhány snowboardozós nap után nagyon nem mindegy hogy kapargatnod kell e az üveget vagy sem.

Napi szinten megyek vele, gyakorlatilag autópályán ingázok a munkába, napi 58km-t. Egy 4km-es szakaszt leszámítva ez végig 80km/hval történik. Ezen felül hosszú távon használom még családlátogatáshoz ez 900 km oda vissza, szintén pályán szóval felhasználási szempontból ideális az 1.6 TDCI. Az átlagos fogyasztásom olyan 5 liter körül van, persze normálisan közlekedek vele, nem állat módjára.

Közel 80ezer km után azt kell, hogy mondjam megérte a pénzét az autó, a kötelezökön kívül csupán egyetlen egyszer kellett hozzá nyúlni:

Egyszer egy kigyorsítás alkalmával, ledadogott kidobta az összes létezö hibajelzést majd leállt. Ùjraindítva továbbra is fulladozva haladtam tovább, majd másnap szervíz. Ez egy Ford márkaszervíz volt, ahol szerintem alapos átvizsgálás nélkül bemondásra ki akarták cseréltetni velem a porlasztócsúcsokat, 200+ ezer Forintért. Gyanakodtam, hogy nem ez lehet a gond, egy 100ezret futott autónál így továbbálltam egy általam évek óta jól ismert szakihoz aki a család kocsijait szervizelni szokta. Itt kiderült, hogy eltömödött az üzemanyagszürö, 25ezer Forintból megjavította, azóta tökéletesen müködik. (Ez 60ezer km-el ezelött volt)

Összességében, ajánlom az autót! Valószínüleg az utód is Focus lesz!

- 2-3 szor kiégett a tompított, de mivel minden nap megyek vele, ez normális. Üzemanyagszürö tömítödött egyszer el, ezen felül csak a kopó alkatrészek.

Hosszú évek óta ismerös szerelöhöz hordja a család már az autóit. Máshoz nem is vinném.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2013
Előző autója? 156 Következő autója? Valószinü szintén FOcus