Autók » Ford » Focus (2011)

Focus 1.5 Tdci 120LE

113 ezer kilométer hiba nélkül.

Öt ezer kilométerrel vettem márkakereskedésből, fél évesen. Addig bérautó volt. Egy 2008-as 1.6 Tdci-t cseréltünk le erre. Két nap múlva már Spanyolország felé mentünk vele.
A helykínálatot elől, az első pár száz kilométer után megállapítottam, hogy kissebb, mint az előzőben volt. Nekem a lábtér tűnik kisebbnek. Így tolom hátra az ülést és a hátam mögött már épp csak egy tolerálható hely marad, ami a mi esetünkben a rendszeres 1100km-es kanyarokra hátul már nem olyan komfortos.
Egyébként nagyon elégedett vagyok vele! Az inspekciókon kívül nem volt még szervízben. Az átlagfogyasztásom 5.0L/100km. Napi 50km-t ingázok vele munkába, nagyobb részt autópályán. A fogysztás egy éves mérés átlaga.
A magyar utankon kilencvennel már négy liter alatt van a fogyasztása.
Most volt műszakin, javítás nélkül ment át.
Felszereltsége Business, szinte mindent tud, amire az embernek szüksége van. Magától parkol(néha jól jön), hangvezérléses SYNC 3, tempomat, fűthető ülés és kormány, szélvédő. Ki ne hagyja, akinek nincs garázsa!
Legközelebb jobban odafigyelek az első ülések/kormány beállíthatóságára. Mivel minden nap benne ülök, így ez elég fontos dolog lesz a következő autó kiválasztásánál.
A négyévszakos Good Year gumik kicsit hangosak.
Kevés dolgot nem tudtunk a csomagtartóba "begyömöszölni".

Az autót 113000 km-el adtam el. Gyakorlatilag nem volt vele semmi problémám. Egyszer sem hagyott ott.
Amik zavarók voltak, azok a műanyagokból jövő ciripelések, rezgések. Némelyiknek az okát sem lehetett megtalálni. Lehet, hogy csak vájt fülűek hallják, de ott vannak.

- Eddig semmi. - A fékek lettek kompletten, elől-hátul cserélve, a 80 ezres szervíznél. - GPS-antenna csere 100 ezernél.

Erst König GmbH Singen

Fenntartási költség (8) Évjárat 2017
Előző autója? Focus 1.6 tdci kombi mk2 titánium Következő autója? Mondeo Vignale
Verdikt (8.4/10)

Ford Focus 2011 (2011)