Autók » Ford » Focus (1998-2004)

Focus 1.6 Ghia

Szerelmi háromszög

Egy fapados F Astra után vásároltam a Focus-t Ghia felszereltséggel. A mai napig imádom a plüss kárpitot és az autó megbízhatóságát. A Bükkben sok örömöt adott a szenzációs futómű, pedig a motor csak 1.6-os.
A váltó szuper, a kormányzás zseniális anno odatették magukat a mérnökök. Csak elfelejtették belemártani abban a szarba, hogy ne rozsdásodjon szegény még akkor is ha tisztában voltam vele, hogy kényes autó és jobban kell vigyázni rá így kialakult egy hármas szerelmi kapcsolat azaz én, az autó és a rozsda. Az utóbbi ragaszkodó típus nem foglalkozik azzal, hogy egyikünk sem akarja egyre jobban kiszorít engem ebből a kapcsolatból.

Szerelni viszonylag könnyen lehete, van magyar nyelvű könyv és elektronikus szervízkönyv is, ForScan amivel szó szerint minden ki lehet olvasni.

Néha azon gondolkodom, hogy mitől megy még azaz nem műszaki értelemben hanem, hogy mennyi baja van és mégis mindig elvitt A-ból B-be minden gond nélkül pedig számításaim alapján 9x kerülte meg a földet.

Minden autó márkának vannak jól és kevésbé jól sikerült típusai. A Focus annak idején kiválóan sikerült márkán belül. Sok örömöt adott, de eljárt felette az idő.

- Generátor

Fenntartási költség (8) Évjárat 2003
Előző autója? Astra F Következő autója? Qashqai
Verdikt (7.6/10)

Ford Focus 1998 (2003 - 2004)