Autók » Ford » Fiesta (2001-2007)

Fiesta 1.4 16V Benzin

Szép kis autó!

Na szóval eleinte minden áron Skoda Octaviat szeretem volna csak hát 1.4 16V 75 lovas motra irtó gyenge egy akkora hatalmas kasznihoz! az 1.6 100-lovas motorja meg pedig csak 8-szelepes volt, szomorú de a skodának nem volt egy értelmes motra sem! és az ára 4.5 millió volt annyit nem is ért! ezért gondoltam meg magam, de sokkal jobban jártam ezzel a kis fiestával most már örülök hogy nem ezt a nagy lomha gagyi octáviát választottam!

2005 nyarán rendeltem meg de csak november elejére gyártották le, 0 -km -sen Berceli Ford szalonban első autóként vettem, kéz pénzre sikerült meg vennem! (2.7m cak-pak)

Egyik haverom szavait idézve:
(aki nem issza és nem cigizi el a pénz az össze tudja rá gyűjteni)

Nekem nagyon bevált és megszerettem eddig 8-éve használom bár nem sok kilométer van benne, csak jóformán kirándulni használom a családdal.

Fresh felszereltséggel, de nézegetem akkoriba Ghia felszereltséget is de csak annyi volt a különbség hogy abba volt elektromos tükör azt meg lényegtelennek tartottam így hát ez lett!

1.3 8V 70 LE volt az alap motorja de 1.4 16V 80 LE vettem 100 ezer ft különbség volt csak... annyit nekem megért hogy erősebb legyen de 1.6 már nem akartam a biztosítás miatt is hogy sokat drágább!

1.4 motorja teljesen megfelelő, és a fogyasztással sincs probléma! 8 évesen 19 ezret raktam bele, ilyen megkímélt autótóval nehezen találkozik az ember az már biztos!:-)

El sem adom mert csak elpotyázni lehetne! :(

Picit foglalkoztam az autó külső megjelenésével 4 éves korában!

Megleptem 4db 9 küllős márka szervizben rendelt eredeti Ford alu felnivel! Elég sokat dobot a külsején!
És utána ismét a márka szervizbe az autó külső fekete elemeit színre fényeztettem na és így már teljesen máskép néz ki szinte rá sem lehet ismerni! Ja és a hűtőrácsra még egy króm keretet rakattam még annyit lehetett vele alakítani!

Így már jobban néz ki a Ghia modellektől is!

- 4 évesen cserélnem kellet a gyári aksiját mert meghalt, de azt saját kezűleg cseréltem ennyi! Na meg az ajtó közötti külső takaró műanyagot engedte el a ragasztó, de vissza ragasztottam 5 perc alatt nem probléma és azóta príma!

Fenntartási költség (8) Évjárat 2005
Megbízhatóság (10) Vezetett km 19000
Előző autója? Nem volt előző! Következő autója? Nem cserélem le, nem éri meg!
Verdikt (9.1/10)

Ford Fiesta 2001 (2005 - 2008)