Autók » Ford » Fiesta (2001-2007)

Fiesta ST 150

Rübiii, b*zmeeeeeeg! Fiesta ST150

Hol is kezdjem, egy borús, hűvös 2021. márciusi napon került hozzám. Majd még azon a héten beletettem annyi métert, amennyit az előző gazdi összesen, míg nála volt.
Ilyenkor nyilván végigjárod a barikat, ismerkedsz a technikával, finoman elkezded rúgni neki... Ahogy szokás.

Nos, én dobtam ki alóla a gyári első gátlókat, lengőkarokat. Majd jött egy motorgenerál. Ezekről a 2.0 Duratec motorokról az a hír terjed, hogy zabálják az olajat. Az enyém kezdetben nem tette, majd úgy 1500 km után erősen iszákos lett. Hideg indításkor, alapjáraton soha nem kékelt. Nyelezve viszont erőteljesen kormolt. Miután összeállt a guba, szétesett a motor. A legnagyobb meglepetésemre kb. gyári értéket mértünk a hengerekben. A 87.5-es furaton jó, ha 0.01-t tudtunk mérni kopásban. Mindezt ki tudja milyen előző gazdák és használat mellett... Node akkor miért zabálta az olajat?
Nos, az olajáteresztő gyűrűk mind a négy hengerben le voltak tapadva, de úgy, hogy ahogy kivettem a dugót a hengerből, ugyanúgy vissza is tudtam cuppantani, mindenféle komolyabb erőfeszítés nélkül. Plusz a szelepszár szimeringek is el voltak már fáradva, de nyilván a gyűrűknél ment el a több olaj. Az összerakásnál kapott majdnem mindent is, részletezve.

Tokkal - vonóval 560.000.- HUF körül állt meg a mutatvány.
Előtte megkotlott a kartergáz cső, kapott gyárit, a kis PCV szeleppel együtt. Kapott Vogtland rúgó szettet, gátlókat, toronyszilentet, csapágyat. Még kap kutyacsontot, ha eljutok odáig. Üzemanyag szűrő szintén a polcon, majd berakom.

Kell még majd fék.

Szeretem, imádom. Fogyiban 5 litertől a csillagos ég. Azért 5-től, mert valaki adott a váltónak egy hosszabb ötödikes kereket, ami annyit tesz, hogy 80-nál 2000-et forog kb. Egy kamion után, vonatozva a szélárnyékban tudja az 5 litert, de ki akar annyival menni? :D :D :D
Sőt ha lenne power, ezzel az áttétellel lehetne fektetni a mutatókat de ki akar annyival menni? Ebben a kis gokartban a 200 is elég rémisztő. :D
A generál tokkal - vonóval 560.000.- HUF körül állt meg mutatványilag.

A jobb felső motortartó bak full átszakadt, ami azért jó, mert csak gyári létezik, csak 120.000.- forintért. A Powerflex viszont ad hozzá kitámasztó betétet. Szóval kapott azt is, ha már, a váltóbakhoz is, mert az is odavolt már. Abból van utángyártott, 10.000.- a Febi. Aki bátrabb, berendeli az angoloktól a komplett Vibratechnics szettet 360 font + posta + vám + áfa értékért. A két powerflex postával együtt volt 40k, és azért annyi, mert a magyar képviselet b@szott válaszolni az emailemre. Lfszt veszek náluk valamit is a jövőben. :D

Kell még majd fék.

Sőt ha lenne power, ezzel az áttétellel lehetne fektetni a mutatókat de ki akar annyival menni? :D :D :D Ebben a kis gokartban a 200 is elég rémisztő. :D

Szabyk mester csinált bele valami erősített kuplungot, és valóban, harapósabb az indulása neki, emiatt nem javasolt a városi töcsmörgés a dugóban.

Egyedi színnel rendelkezik, abból is 6 árnyalatban. Nyilván volt sérült, de sikerült össze-vissza fújkodni, szóval egy telifény még várat magára.

- Cseréltem ebben a szűk másfél évben: - - új vezérlést (hiába láncos, volt szép nyúlás 190.000 km után) - vízpumpát - feszítő-, vezető görgőt, hosszbordást - gyűrűket - hajtórúd csapágyat - HF tömítést, csavarokat - némi szívósor megmunkálást - tömítéseket - olajat + szűrőket, azóta 1500 km után egy plusz olajszűrőt - gyertyákat - váltóolajat - szelepemelő csészéket (újra lett számolva a komplett hézagolás) - a HF és a blokk egy érintő síkot (nem akartunk sűrítést emelni, főleg 800 forintos RACSE benzin árnál nem...) - gátlókat elöl, toronyszilent, toronycsapágy - első lengőkarok - fékbetét, mert elég véknya volt már, mikor elhoztam

Eddig csak én matattam, mióta nálam van. Aki meg ismerős Fordos körökben a fővárosban, úgyis tudja, hová kell menni. ;)

Fenntartási költség (5) Évjárat 2007
Megbízhatóság (9) Vezetett km 12000
Előző autója? Arosa, de volt Fordom is (Escort, Fiesta 2001) Következő autója?
Verdikt (7.4/10)

Ford Fiesta 2001 (2005 - 2008)