Autók » Ford » Fiesta (2001-2007)

Fiesta 1.4TDCI Ghia

Jesszus...hát ez a szerelem és az igaz hűség???

2007.12.31-i gyártású (miért nem lehetett egy nappal késöbb???) :)

Szóval, mivel ellopták az előző ugyanilyenem (csak az 3ajtós volt, http://nepitelet.hu/autok/ford/fiesta_2001/fifiket_elloptak/ ), gondoltam még úgy sincs család, miért ne kísértsem az Ördögöt...

BEJÖTT!!!!!DE VESZETTÜL!!!!!

Életem legjobb döntése volt ez a kocsi (nem úgy, mint a házasságom :) )

Konrétan 0km korától nálam van...bementem a szalonba egy használt Mondeót megnézni, melyet abból a pénzből akartam megvenni, amit a lopott autómra fizetett a casco. Ott beajánlotta a srác ŐT!!! 1.4Tdci, Ghia, digit klíma el.behajló fűthető tükör...szinte minden benne...sőőőt, 1MFt árengedményt adnak...így volt kereken 3MFt a verda.

A másik dolog, amiért ezt a nagynak mondható kedvezményt kaptam, nem más, mint az, hogy: A FORD SZELECZKY JÓVOLTÁBÓL EGY ÁTFÉNYEZETT ELEJŰ AUTÓT VETTEM!!!!!
Mit jelent ez?
Tavaly előtt (ekkor már 5éves volt) rátolatott a bal első sárvédőmre egy Grand Cherokee (ennél nagyobb verda nem volt 20km körzetben)...elvittem a fényező barátomhoz, hogy gebasz van...erre rákrdez, hogy "miért vittem a lökhárítót és az egész elejét máshoz fényeztetni????"
Tudni illik...volt/van rajta 2 nagyobb (fém 200Ft-os) terület, ahol lepergett a festék a lökhárítóról...a gyári fény NEM pereg le..SOSEM!!!!Ezt megtanultam...

Szóval 5évesen az ember nem gurulhat vissza a szalonba, hogy: "mifax van veletek, hogy ilyet tesztek???"....maradt ennyiben a dolog :(

TANULSÁG!!!!!!!Rétegmérővel menjünk még új autót is venni, bár ez műa. lökhárítón nem ér semmit, de másol jól jöhet...

Motorikusan TÖKÉLETES!!!!Imádom...
Soha nem hagyott ott, meg sem próbálta...nagyon meghálálja a csúcsminőségű olajat (Gulf, Fuchs, Q8)...171.000km-nél tartunk és nincs gond...természetesen hidegen nem csapatjuk a turbónak pörgetés után nem állítjuk le, stb...

Fogyasztás: átlag 4,5L/100km és 70%ban Bp-ről beszélünk.
Lehet 3Literrel közlekedni vele, ha vki rájön a titkára, de lehet 6literrel is (ennek nem nagy a titka :) )

Mégis elkezdtem most nézelődni...frankón olyan érzésem van, mintha megcsalnám...Focus, Mondeo vagy Mazda3 ill. Mazda6 jöhet szóba csak....meglátjuk...ha lesz vmi kihagyhatatlan, akkor beleugrunk...ha nem, akkor maradok a Kicsikémmel!!!

- Lássuk csak a hibalistát: - - - - - - - - - - - - - az annyi, mint, összesen: 0...sosem volt semmi hibája a kocsinak!

Önszorgalomból 140.000km környékén kicseréltettem a teljes vezérlést, ékszíjakat és az első gátlókat.Csak és kizárólag Gödre viszem a terv u-ba, itt profi olajcsere és szerviz brigád van!!!Kösz, srácok

Fenntartási költség (10) Évjárat 2007
Előző autója? Honda Civic '81; Swift '99, '06 Fiesta 1.4Tdci Comfort Következő autója? Focus, Mondeo
Verdikt (10.0/10)

Ford Fiesta 2001 (2005 - 2008)