Autók » Fiat » Uno (1983)

Uno 1.5 i.e. S

Robbantó

26évesen vettem meg ismeretlen előéletű,de szemmel láthatóan megkímélt példányt...Mielőtt még valaki sajnálkozna és lenézne,4.autónak,hobby autóként.
Volt már Uno-m,csak sajnos 8éve eladtam,bár ne tettem volna.(népítélet :Nyunyó)
Tehát,indítom,indul,ez már fél siker.
Folyik a hűtő,forr a víz,stb.Vezérlés és hűtő csere.
A motor csupa olajsár.Mosás többször is...
Az olajleeresztő csavarba egy 6lap fejű csavart hegesztett valami őstulok,így az olajteknő megrogyott,mikor elakadt a csavar valamiben.Cserélve eredeti állapotra.
Elektronika:mindenütt kontakt hiba...Javítva
!új lengéscsillapító,6mm-es Pirelli gumik,új fékbetétek és tárcsák,élete végét járó kipufogó.
kivonattam a forgalomból,szétszedtem miszlikekre,kilakatoltattam a minimális rozsdát amit találtam,pedig még nem volt javítva az autó.
Utánna üregvédővel kifújtam a küszöböket,ajtókat,nyúlványokat,és elkezdtem összerakni.A soför ülés kárpitja és tömése is hagyott kívánnivalót maga után,igy elvittem egy kárpitoshoz,aki ,pótolta,javította a szivacsot,én pedig otthon házilag kimostam a huzatot.Az eredmény tökéletes lett,van oldaltartása az ülésnekés lehet benne ülni végre.A többi ülést kárpittisztítóval tisztítottam-ráfért.
Vettem bontott alkatrészeket pótláshoz,javításhoz is.
1/2 évet állt a garázsban,mire kigördülhetett rajta,ahogy tudtam rendbe raktam,felkészítettem a velem töltendő évekre-évtizedekre.
Igen kedves vagy kedvetlen olvasó,ha elolvastad a nyunyós népítéletemet,rájöhettél,hogy megszerettem ezt a típust,és eszem ágában sincs eladni.
Olcsó,szinte filléres a javítási költsége,és nem is igen romlik el semmi.
Pár szót magáról a használatról:1.5ös nem túl combos motor a 800kg-s autóhoz.
Sejtettem,hogy nagyon megy,de hogy ennyire?
Szóval legyen elég annyi,hogy nagyon.
A 200ig skálázott órát kitekerte :)
Úgy gyorsul,hogy a modern autó tulajok csak lesnek,hozzászólni nem tudnak.
A városi fogyasztás kezdetben 7,4-7,5L volt,ezt beállításokkal sikerült minimálisan mérsékelni,jelenleg 6,9-7,0L,de erős igénybevétel mellett,tehát taxi üzemmódban értendő.
Országúton nagypapa stílusban,ahogy a legtöbb ilyen autót használják,5L alatt eszik.
100-120közötti tempóval ki lehet vele egyezni 5,4-5,7L közt.
120fölött 6-6,5l.
Néhány hiba,ami nem igazán tetszik:magas üléspozíció,kis nyomtáv.
Instabilnak tünik,mégsem az.
A 42L-es tank kapacitása kicsi,nekem nem megszokott,hogy 550-750km-enként tankolni kelljen.
Nyílván,ha bírnék a lábammal,menne többet is,de nem bírok.
A kormány iszonyúan indirekt,ütközéstöl ütközésig 4-et !!!! fordul.BORZALOM.
Kormányszervó híjján izom erő.
Az egykarú ablaktörlőről már írtam továbbra sem tudom megkedvelni,egy idióta volt aki ezt rászerkesztette.
Más minden szép és jó.Teljes mértékben elégedett vagyok vele,azt adja amit sejtettem.
80ezerért vettem,ráköltöttem 200ezret,és bármelyik autómmal szemben megállja a hejét.(Citroén C4 picasso,Fiat Linea,Citroén Saxo)

- Elszakadt a kilóméteróra spirál-1800ft az új. - 2db izzó

Szászvári Gyula-Alap