Autók » Fiat » Tipo (2015)

Tipo 1,6Mjt

Répa, retek, mogyoró

Azzal kezdem, hogy előtte Cromám volt, így nehéz annak a kényelmével összehasonlítani. Az ülések hosszú utakon kemények, néha kicsit fárasztó. Ennyi az összes negatívum amit le kell írjak.
A motor elég erős, nyomatékos, a biztonságos autózáshoz és vontatáshoz is elegendő. Fogyasztása kiváló, 50eKm -alatt 5,1 l/100km volt az átlag, de sajnos egy akku sarú levételével ez törlődött. Hozzá teszem, hogy automata váltóval hozza ezt az értéket. Könnyű kiszámolni, hogy 100e km alatt mennyi pénzt lehet vele megtakarítani.
Sokat autópályázok, így a fogyasztását nem igen tudom lejjebb szorítani, viszont a kényelmi elektronikákkal a pályázás egyáltalán nem fárasztó. Tempomat ( normál és adaptív ), vészfékező rendszer egyszerűen nagyszerű. A nagy kijelző és telefon kihangosító, szerintem kötelező lenne minden autóban. Kombiról lévén szó, nagyon jól pakolható, de közel sem úgy mint a Cromát. Ülések pozicionálása pakoláshoz, lehetne jobb is. A fejtámlák kivételéhez 3 kéz szükséges, ezért inkább elnézem, hogy nem lehet teljesen lehajtani a háttámlát.
A szerviz periódusa jól lett meghatározva, kb 1- l,5 olaj fogy 20ekm alatt. A fűtés/ hűtés reakciója lomha, mondhatnám rapszodikus, de ezzel együtt lehet élni. A szórakoztató egység jó hangzású, a beépített navigációt időnként frissíteni kell.
Szép az autó, de nekem mint Fiat pártinak (7. Fiat a sorban) ez is szempont a praktikumok mellett.
Néhány szóval, megéri az árát, olcsón fenntartható, biztonságos.

- Első fékbetétek cseréje 70 eKm-nél, Lambda szonda csere 120eKm-nél. A többi normál szerviz csereperiódus szerint.

Fiat márkaszerviz

Független szerviz a garancia lejárta után

Fenntartási költség (9) Évjárat 2018
Előző autója? Fiat Croma 1,9Mjt Következő autója? Nem tudom