Autók » Fiat » Tipo (2015)

Tipo 1.4 16v sedan

Kényelmes igásló

Kezdjük a jóval:semi nem romlott el rajta a 2 év alatt.Igaz, úgy kezdtem , hogy a gyári (leginkább híg tevehúgyhoz hasonlító)motorolajat ,amitől úgy csattogott a motor már a márkakereskedőnél is, mint egy láncfűrész,hazaérve lekukáztam valódi Selénia 5w-40 K.P.E.re.Rögtön halkabb lett,és eltűnt az addig markánsan érezhető gázlyuk.Máig nem tudom ,mivel töltötték fel eredetileg.Azóta hibátlan, megbizható ,minden rendszer jól működik.Hibaként annyit jegyeznék meg hogy mostanában (14 000 km)elkezdett karcosodni a sebváltó(elvileg élettartam olajjal szerelték).Emlékezve a kezdeti esetre,gyors váltóolajcsere Tutela Gearforce 75W-re, úgy néz ki ,hogy a folyamat megállt.Kényelmes autó:2 gyerek,feleség ,+ 1 cingár unokaöccs,4 koffer ,+3 nagy sporttáska ,sátor és mégsincs dugig pakolva a csomagtér.Igy eszik országúton kb.7 litert a 100 as Shellnitróból, mert a 95 össel hátrafelé megy.Több autóm is van ,ha hosszú,gondtalan utat szeretnék ,ezt választom.3,7 milláért vettem nem bántam meg.Ja,és 9000 km től LPG -s,bírja problémamentes télen is. .Zenészeknek is ajánlom .a komplett színpadi dobcucc+1gitáros kombóval símán befér.:))

- Elkezdett karcosodni a váltó.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2017
Verdikt (7.8/10)