Autók » Fiat » Tipo (2015)

Tipo 1.6 Multijet lounge sedan

a megfelelő ár/érték barát

Jó tulajdonságok:
- Nagyon erős és dinamikus a motorja (1.6MJ), imádom, hogy azonnal ugrik ha kell. Mindenkinek ajánlom ezt a motort.
- Hatalmas csomagtartó, viszont ha a hátsó üléseket lehajtom a nagyobb csomagtér reményében egy radikális szűkítés (fix lemez) található a csomagtér és utastér között, így a széles és hosszú dolgokat nem férnek be.
- Tolatókamerája profi, folyamatosan módosítja a tolatási "ívet" a kormány tekerésével párhuzamosan.
- Utastér tágas és minden kézre esik.
- Fékek brutálisan jók, bár szerintem minden Fiatba.
- Jó érzés vezetni, szinte érzi az ember az autót.

Amikkel együtt kell élni:
- Autópályán, jó utakon nagyon szépen és jól fut. Azonban elég "pattogós" és érzékeny a kevésbé karbantartott utakon, így hátsó utasoknak kényelmetlenséget is tud okozni. Mindenképpen ajánlom a ballonosabb gumit rá ennek csillapítására.
- Sokak szerint kemény a kuplung araszolgatni vele a dugóban fárasztó lehet, de mi kisebb városban élünk és így ezzel nincs probléma.
- Klíma fűtése/ hűtése kicsit kaotikus, nem tud egyenletes hőfokon működni, de remélem szoftveresen ezt majd megoldják. Egyszer nagyon hideg, és utána meg nagyon meleget fúj,bár néha magához tér és akkor jó.
- Tempomat, mikor eléri a kívánt sebességet és stabilizálódna, fél percig rángat, de utána szépen kisimul és folyamatossá válik az utazás.

Összességében:
- Ebben az árkategóriában nagyon meg vagyunk vele elégedve a pénzükért a megfelelő értéket kaptuk. Megbízhatóan működik.
Fiataloknak ajánlanám elsősorban, akik egy megbízható családi autót keresnek és tolerálják a kemény/feszes futómű okozta előnyöket és hátrányokat.

Ami jobb lenne:
- Ha kombi lenne, de akkor még nem volt :)

- Jelenleg, így 3 éves korában is megfelelően üzemel, a kötelező szervizeken kívül hibája nem jött elő. Egyszer volt egy gyári visszahívás, amely szerint előfordulhat, hogy a vezetőoldali légzsák véletlenszerűen kinyílhat menet közben, ezt javították és pár órán belül az autó menetkész volt.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2016
Előző autója? Punto Következő autója? C5 AirCross