Autók » Fiat » Tipo (1987-1995)

Tipo 2.0 DGTIE

Gran Turismo

Kb egy hónapja vettem meg ezt a gyönyörü autót, és már nagyon megszerettem ! Nagyon fürge ( 115 lovas ) nagyon kényelmes, és nagyon megbizható ! Egyedül a fogyasztás lehetne keveseb 9-10 liter de hát kétezres moci van benne, és lakot területen kivül azért nyomom neki ! Volt egy két apróság amit fillérekért megcsináltatam, de semmi komoly hibája nincs ! Az alkatrészek nagyon olcsó hozzá, és bárhol beszerezhetö ! Nem igaz hogy az olasz autók szarok, az elözö kocsim is Tipo volt, és az sem hagyott az út szélén soha, az tény hogy az elektronika a gyengéje, de egy jó szerelövel orvosolni lehet végleg ! Az biztos hogy sokáig megtartom mert még csak 80500 km van benne, és még csak rozsda folt sincs rajta, nem úgy mint a kb 10 éves opeleknél !!
3 hónappal később !
Az autó szinte tökéletesen müködik ( csak izzó csere volt ) nagyon megvagyok vele elégedve !! Nagyon kényelmes, és a motor hangja az fenomenális !! Hihetetlenül fürge, és könyen vezethető ! Egyik hétvégén egyhuzamban levezetem több mint 250 km-ert és végig élvezet volt az autó vezetés ! A családom is imádja, nekik is nagyon kényelmes ! Nagyon jól húzz, egy páran bepróbálkoztak, legutóbb egy 1.4-es skoda octáviás, elkezdet melletem gyorsulgatni, egy ideig hagytam majd meguntam és otthagytam a fenébe :)) A skodás fejét látni kellet volna, érdekes szine volt, mikor azt látta hogy egy Tipo szará veri :)) Tavaszal nagyobb átalakitásokat végzek rajta, új metalfényezés, új lengéscsillapitók, új felnik, új kipuffogó ! Akkor még irok !

- Csak apróságok

Haver