Autók » Fiat » Talento (2016)

Talento 2.9t 1.6 Ecojet 120LE L2H1 E6

Igazi családi autó

Ami tetszik
A fogyazstása nagyon baráti. Nekem 7-7,5 literrel jár, de ha kímélem a pedált, vegyes üzemben már 6.5 literrel s elmegy.
Ford transit után megdöbbentően kényelmes és tágas.
Beférünk 5 gyerek 3 felnőtt minden motyó.
Hatalmas a majdnem két köbméteres csomagtartó, viszont polcot nem kapni hozzá.
Kilenc személlyel is gyorsul még 140 után is könnyedén.
Nem rángatja a szél, pedig jó nagy.
A váltó kényelmes, de nem a legjobb a leosztás.
Nagyon könnyű az üléseket kivenni, viszont nem egy emberes munka.
Ha a két sor ülést kivesszük irtózatos méretű a csomagtér. Vittem szétszerelve teljes, 3.25 méter hosszú két méter magas szekrénysort.
Könnyen tisztítható benne minden.
A légkondi az egész autót lehűti még 35 fokban is 9 személlyel.
Csak állandóan elromlik.

Ami nem tetszik
Irtózatosan nagy a 13.5 méteres fordulókör.
Nem kapni üléshuzatot bele - végül kaptam, egy év keresés után.
A fiat szerviz drága.
Kb nem értenek hozzá, mindent egyben cserélnének. Például az ajtó teljes belső szerkezetét akarják cserélni a leeső kilincs miatt.
Csak a vezetőülésben van öv jelző sípolás.
Csak kettő ISOfix gyerekülés rögzítési pont van.
Nagyon magas, és az első ülésnél nincsenek kapaszkodók, ha idős akar beszállni, az elől nehézkes.
A 2. sorban a baloldali ülés nem dönthető, ezért a 3. sorba kényelmesen csak jobbról lehet beszállni.
A gumi az utastér padlóján sérülékeny.
A hátsó sor övei ha nincsenek bekötve kalimpálnak menet közben, nincs jó rögzítő hozzájuk

- 2 hónaposan leesett a jobb első ajtókilincs - - 4 hónaposan kiesett a jobb tolóajtó szigeteléséből egy darab - - 1,5 évesen az akkumulátor, az autón minden világított, 25 oldal hibaüzenet. tréleren vitték. - - 1,75 évesen - Kilyukadt a légkondi csöve, garira cserélték, - A lengéscsillapítóból folyt az olaj. Garira cserélték, de csak az egyiket!? - A motor környékén valami olaj volt. Itt is cseréltek valamit. - - 2,5 évesen - A másik lengéscsillapító is megadta magát - A légkondi ismét nem hűt...

Fiat Schiller

Fiat márkaszerviz ami óbudán van

Fenntartási költség (5) Évjárat 2019
Előző autója? Transit Tourneo 1997 Következő autója?
Verdikt (6.8/10)

Fiat Talento 2016