Autók » Fiat » Seicento (1998)

Seicento 900 S

Ribizli

Én az előző bravomhoz(1.6) és a mostani tjet sporthoz tudom hasonlítani :) 77000km-el vettem,állapotából(szép kívül-belül a 16éves korához képest) ítélve annyi is lehet benne 3. tulaj vagyok.Az eddig vezetett 2000 km után nem eszi az olajat,meg a javításokkal a pénzemet.Benzinböl kb 5 liter körül eszik(nyáron kicsit alatta)-70-80as sebességgel száguldva(szerintem ez a tartomány a legjobb neki)-kevés várossal,15-20kmre járok el vele.Eddig csak a kartergázcső repedést javítottam magam ingyen,és 2000ért az egyik kereket mert kilyukadt,és az olajcsere is megvolt egy 10000ből (mivel láncos a vezérlés,azzal gond nincs),és ablaktörlő csere is volt átméretezéssel--balra(530mm) nagyobb került jobbra(450mm) kissebb.Ami jó benne hogy könnyű beszállni,az ülés a megszokottnál nekem kicsit hátrébb kellett állítani,mert a gázpedál nyomástól mindig elgénberedett a lábam,a pedálok elég közel vannak-könnyen megszoktam,jól elférek benne(176cm 110kiló) nem zavaró a kicsisége.A szervó az nagyon hiányzik,parkolás szempontjából ez elég nehéz,fűtése nagyon jó,nagyon hamar felmelegszik a motor.Fékkel sincs gondom,a váltóval se, max-ahogy a sebességekbe lehet rakni az kicsit tragédia.Én már 50nél az 5.et használom-ha nem kell araszolgatni-és közlekedéskor ritkán kapcsolok 3.alá,de hát itt vidéken ez van :)De azért ezzel a 40 lóerővel elég "dinamikusan" lehet vele közlekedni városban(50km/h-ig) egyedül .Hátra aránylag könnyű beszálni aki akar(inkább gyerekeknek ajánlott,de négy felnőtt azért elfér szűkösen)-az egész ülés előre billen,nem csúszik.Az utastér zajosabb a megszokottnál,jobban bejön a futóműzaj,és a motorzaj.A gyári nagyon gyenge hangszórókat cseréltem.Ja és a motopol-nál vettem 5000ért a hátsó kerékjáratokba műanyag bélést,nem is értem gyárilag,meg amúgy is miért ritkán látni ilyen betéttel.A karosszéria rozsdamentes,minimális volt az egyik kerékjárati ívnél.A vezetése után most újból felértékelődött a tjet sportomba való beülés :) .De azért szeretem,igazi kis "szaladgálós".

- Még semmi igazán :)

Fenntartási költség (10) Évjárat 1998
Előző autója? Bravo tjet Következő autója? astra gtc
Verdikt (8.0/10)

Fiat Seicento 1998 (1998 - 2007)