Autók » Fiat » Punto Grande (2005)

Punto Grande 1.3 jtd=multijet

megbízható társ!

Az autót 2016 január 22-én vásároltam Pécsen, első tulajtól. Összes gyári okmánnyal kulcsokkal, vezetett szervizkönyvvel, valós 163212 km-el. Először nem akartam ilyet venni, de nagybátyám aki autószerelő ajánlotta nekem "multijet dízelek a legjobbak a piacon" ezt mondta. Az a igazat megvallva a családban van egy Opel Corsa d 1.3 cdti amiben úgyan ez a motor ketyeg, szintén nagyon megbízható autó. De a vissza a Fiathoz, hazafele Pécsről a nagy téli hidegben brutálisan jó fűtése volt, pedig igazán kis motor ketyeg benne 1250 köbcentis, meglepő volt számomra! :) Szervizelve frissen volt a okmányok szerint, de mi másnap kicseréltünk minden szűrőt és motorolajat is cseréltünk. Azóta is 10.000 ezer km-ként cseréljük hiszen innen kap kenést a vezérműlánc is!!! Nem érdemes elsumákolni, hallottam olyat, hogy 30.000 ezer km-ként cserélik.... Úgyan már! Tönkremegy a motor és utána jön a "szar olasz nem jó" duma. Nemsokára két éve hogy megvan azóta gyakorlatilag probléma nélkül teszi a dolgát a kis dízel. :) Egyszerűen fantasztikus kisautó, minden kis extra működik benne beleértve a klíma is. Termosztát cseréltem, gyárit szereltem bele. Ahogy nézem a szervizkönyvet 50.000 ezerkm-en túl vagyunk már és kötelező szervizre kellet csak költeni! Elektromos probléma nem volt, reméljük nem is lesz. Fogyasztása kiváló 4l körüli adatot ír a computer ami tényleg valós. Teljesítményről csak annyit, hogy viszonylag haladós kis autó, bár 75 lóerőt ad le a kis dízel, de vállalható. Tudnék írni regényt róla simán. Biztos helyről érdemes venni ilyen autót ez biztos, jtd dízelt sok gyártó szerel az autóiba, érthető is hogy miért. UI: Nincs szar olasz, szervizeket be kell tartani és nem pedig sumákolni! :D

- Konkrétan csak kötelező szerviz, olaj szűrők cseréje, gyári termosztátot csere Természetesen gyárit szereltem bele!

Jómagam és nagybátyám saját autószerelő műhelyünkben.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2005
Előző autója? Cordoba 1.4 sxe Következő autója? 147 jtd , 159 jtd valami olasz dízel lesz.
Verdikt (9.7/10)

Fiat Punto Grande 2005 (2005)