A projekt az IHM támogatásával jöhetett létre. Írjon ítéletet! Írtam, de hogyan szerkeszthetem?

Ha az indapass elötti időkben írtam ÉS megadtam az email címet.

Az ítélet alján lévő mezőbe írja be azt az email címet, amivel egykor írta az ítéletet. Ekkor egy emailt kell kapjon a további teendőkkel.

Ha nem adtam meg emailt, vagy már nem tudom mit adtam meg, esetleg megszűnt az a cím.

Írjon a nepitelet@mail.totalcar.hu címre, ahova küldje el a probléma leírását illetve az ítélet linkjét.

Már indapassal írtam az ítéletet

Ekkor az ítélet alatt megjelenő sárga indapass boxon keresztül kell belépnie. Belépés után az ítélet alján lévő linkre kattintva szerkesztheti azt.

Autók » Fiat » Punto Classic (1999)

Punto Classic 1,2 benzin, 60LE, 5 ajtos 

Az ítélet értékelése
-nincs még értékelés

Tévedés - szubjektiv vélemény

Szöveges ítélet

Új autó kellett, alapvetöen anyámnak, mint "élete utolsó" autója. (A VW-k 80-100ezer km körül kezdik éreztetni, hogy egy vagyon ráköltés után hozzák a hires német megbizhatoságot kb még egyszer ugyanennyi km-ig, aztán megint egy vagyon, ujabb 100ezer km-hez...)
Ár/értékben racionális választás volt, évi 7-8000 km-el számolva. Full fapad, de 1.9 millioért tökéletesen a célnak megfelelö mint auto.

A szélsöséges értékelés abbol adodik, hogy alapvetöen másra használjuk. Mig anyám föleg a havi bevásárlást intézi vele, valamint elkocog Agárdra 60 km-t és vissza, én átmenetileg hosszutávu utazásra használom, havi 400 km autopályázásra.

Kényelem és ergonomia:
A kormány a vezetöülés középpontjátol kissé balra esik, valojában nem érdekel milyen megfontolásból, de ezáltal utazáskor a kétkezes kormányfogás egy idö után kényelmetlenné válik.
Az elsö ülések nem támasztják rendesen a derekat, ez megintcsak hosszabb utazáskor derül ki, és bevallom öszintén nem szeretek oránként megállni és 10 percet tornázni.
Az elektromos gázpedál miatt folyamatosan olyan érzésem van, mintha egy játéktermi Sega boxban pedáloznék - csak ez nem ráz.
A váltora nincs egy rossz szavam sem, viszont anyámnak a gyenge csukloizületével kinszenvedés a rükverc. (gyürü felhuz és jobbra hátra)
Csomagtarto a kategoriához mérten elegendö, szükség esetén 5, de inkább 4 személyes.

Menettulajdonság:
Inkább megfontolt mint fürge vagy lomha. 2000/ford alatt persze nincs csoda, de 6000-ig alku nélkül egyenletes nyomatékkal huz. (7000-ig skálázva, piros jelzés nincs.) Ezt 1x probáltam kiváncsiságbol, azt kaptam amire számitottam. Valojában felesleges 4500 fölé pörgetni.
/70-es gyári gumival nem kisérleteztem, de a kasztni ijesztöen tud billegni intenziv szlalomra.
A fogyasztás nagyon változo, városban ha nem pörög 2000 fölé "AKÁR" 5 liter is lehet. Országuton (pályán) 90-ig megdöbbentö 4,5-öt lehet kihozni de a legkisebb emelkedö vagy ellenszél hatására 6 litert produkál.
Viszont az autopályás 130-nál 8 liter számomra elfogadhatatlan egy 1,2-es motortol, 3600-as fordulaton. 140-150-nél simán 9 liter 2 trafi között, emelkedön a cpu szerint 11-13 litert kortyol, ugyhogy már csak gazdasági szempontbol sem érdemes kitaposni a szerencsétlen belét. (Az M1-esen dimbes-dombos 130-at tartva 8 liter átlag.)

Nem az én autom, ezt tudtam elöre, nem is fikázni szándékoztam, viszont aki olcso, relativ kényelmes közlekedési eszközt szeretne, akkak tudom ajánlani, feltéve, hogy a számomra negativ tulajdonságokban kompromisszumot köt.

Hibalista

- ABS 3500 km-nél. az elsö 200 méteren haladáskor kattog, legkisebb fékezésre "üt", aztán kigyullad a lámpa, és megszünik müködni. megvagyok nélküle, még nem volt idöm szervizelni.

Ide hordtam szervizbe

Fiat Szabó, Érd. nem az ö hibája hogy valoszinüleg egy "hétföi" kocsit fogtunk ki.

Értékelése: 8

Képek az autómról

Fenntartási költség (7) Évjárat 2008
Kényelem (2) Használati időtartam 1 év
Teljesítmény (5) Km vásárláskor 0
Megbízhatóság (1) Vezetett km 4000
Szerviztapasztalat (8) Átlagfogyasztás 8 l
Előző autója? Polo 1,4 16v (2001), Passat TDI Aut. Következő autója? Marad + Peugeot 106 Quicksilver a Passat helyett :P
Ennyire szerette (4) Megérte a pénzét? nem
Verdikt (4.3/10)  
 
Ítélet értékeléséhez be kell jelentkezned.
 

Fiat Punto Classic 1999 (1999 - 2005)

További ítéletek (406 db)

Szűkítés: jól megírt| képes| hosszú
Cím / Modell Időpont Hossz Km Ítélet Ért.

Népítélet-kereső Népítélet-kereső

  • Fenntartási költség
  • Kényelem
  • Teljesítmény
  • Megbízhatóság
  • Szerviztapasztalat
  • Ennyire szerette
  • - Évjárat (mettől meddig)