Autók » Fiat » Punto Classic (1999)

Punto Classic 1,2 8V

Az ötödik családtag

2000 szeptemberében vettem újonnan, 2006 decemberében adtam el 84000 km.-rel. Ez idő alatt a család kedvence volt, soha nem hagyott cserben. Az ismert rossz tulajdonságokkal (hangos, rossz úton keményen felütő futómű, zörgő műanyagok, 60 km/h fölött lomha motor /60 lovas verzió/) együtt lehetett élni, ill. kárpótolt érte a kategóriatársakhoz képest nagy utastér, az alacson fogyasztás (legkevesebb:4,8 l/100km, legtöbb: 8,1 l/100km), valamint a megbízhatóság. A csomagtartó méretét jellemzi, hogy egyszerre elfért benne egy babakocsi, egy etetőszék plusz néhány kissebb szatyor.
A kuplungszett-cserén 30e km-nél, kormányszervó-cserén 70e km-nél estünk túl. A kuplungszett-csere teljesen felesleges volt, mert 1 év múlva az újjal is rángatott (viszont rövid ideig csusztatott kuplunggal vagy nagyobb gázzal indulva nem volt semmi gond) a kormányszervó viszont megijeszett (kb. 250eFT szakszervízben) de bontóból sikerült szerezni egy tökéletes darabot, így munkadíjjal 39e Ft-ba fájt. Az olajat soha nem ette pedig 5W40-est raktam bele (no jó, az utolsó évben már csak 10W40...) Néhány dolgot SK csináltam meg rajta (pl. a szétesett ablaktörlő-rudazatot, vagy a nyikorgó kézifékbowdent) de ezzel csak még jobban hozzámnőtt :) Végül pár hete nehéz szívvel néztem utána, ahogy az új tulaj elhajtott vele...

- kuplung-szet csere (gyári felújított - 27000)
- vízpumpa (10000)
- kormányszervó (39000)

Autó - Méry Kft. - Debrecen

Gyorsszervíz - Debrecen

Fenntartási költség (7) Évjárat 2000
Előző autója? Mindenféle céges autók Wartburgtól Volvo S40-ig Következő autója? Toyota Yaris II.
Verdikt (6.8/10)

Fiat Punto Classic 1999 (1999 - 2005)