Autók » Fiat » Palio (1996)

Palio 1.2 Weekend 75 Le

Palika a városi mindenes

Amikor hozzám került tele voltam kétkedéssel az autó iránt. A levezetett 5000 km azonban kellemes meglepetésekkel szolgált.Az egyik hogy mivel 199 cm magas vagyok azt gondoltam hogy bele kell hajtogatnom magam.De nem mert ha már bent vagyok akkor eltudok helyezkedni akár kényelmesen is.A kormány nem súrolja a combomat az ülés kényelmes és könnyedén beállítható a megfelelő üléspozíció. A műszerfalon minden kijelző jól látható a kormány fogása is ideális.A kormány magassága állítható.Viszont a pedálok kicsit közel vannak egymáshoz és mivel nekem 46-os lábam van a kuplungozás nehézkes.Nem mindig tudom teljesen benyomni mert a kerékjárati ívhez túl közel van a pedál.A váltó elosztása szerintem majdnem jó mert a hármast hátramenetet néha nehezen találom meg.A motorról rosszat nem tudok írni.Az alkatrészek aránylag olcsóak hozzá és könnyen szerelhető.Ami zavaró az az hogy 130 km/h-nál 4500-at forog a motor amit egy kicsit sokallok.Ennél a tempónál azért már van motor és szélzaj ami zárt ablakoknál is hallható.
A kormányzás könnyű nem okoz erőkifejtést.Az autó a kormánymozdulatokra jól reagál.A kezelőszervek kézre állnak a működtetésükhöz nem kell rápillantani.
A zöld műszerfal világítás szép és világos külön az erősségét is lehet állítani. Az elektromos ablakokból csak előre jutott hátul kézi tekerős ami egy kicsit furcsa.A hátsó üléseknél nincs fajtámla ami abszolút hátrány. A lábtér hátul kielégítő 180 cm magasságig.A biztonsági övek állítható magasságúak és jól végzik a dolgukat.Ami viszont megint egy hátrány a térképzsebek kis méretei ami hátul nincs is.Hátul az üléstámlán kialakított
zseb van ami keskeny tárgyakhoz jó,pl.1,5 literes ásványvízből 2 db belefér. Az utastér hamar felmelegszik az ülés és ajtókárpitok hamar koszolódnak.A fűtése nagyon jó hamar bemelegíti a belső teret.(a Lada fűtéssel azért nem vetekszik)A kesztyűtartó mérete jó az italtartó az ajtajában praktikus.Az elektromos tükrök jól beállíthatóak.Amit még keveselltem az a kacattartó tárolók.Az autónak kis holttere van előzésnél könnyen körbelehet nézni,ebben segít a oszlopok kis vastagsága is.A metál fény jól mutat de könnyen karcolódik.A kalaptartó strapabíró és hajtogatható.A csomagtér nagy és jól pakolható.Sok a sík felület kevés sakkozással sok minden belefér.A hátsó ülések dönthetőek így hatalmas tér alakítható ki.A fékek jól fognak a kocsi feneke nem szitál és jól adagolható.A fogyasztása jó,6 literes városi átlaggal lehet számolni.Az országúti tempó nem az erőssége hosszú távon tartósan csak 120 km/h-ig ajánlott.A futómű rossz úton egy kicsit zajos a lengéscsillapítók lehetnének keményebbek is.A rugózási komfort lehetne jobb is.Ha összegezni szeretném akkor azt mondom hogy egy kis kompromisszummal egy alacsony fogyasztású de tágas és nagy csomagterű autót kap az ember ami városban és rövid távú utakra ideális.A fenntartási költség aránylag alacsonyan tartható.

- Kuplungbovden - 7500 Ft, 1 lemezfelni és 2 db gumi - 12000 Ft - Vásárlásnál: vízpumpa 10000 Ft,vezérműszíj 6500 Ft,vezetőgörgő 7500 Ft,levegőszűrő 3200 Ft,olajszűrő 1500 Ft,motorolaj 6000 Ft,

Sülysápon egy ügyes és hozzáértő szerelő barátom.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2000
Előző autója? Szamara 1.3 5 ajtós Következő autója? 2110-2 1.5 8v 72 Le