Autók » Fiat » Palio (1996)

Palio Weekend 75

Megszerethet? ismeretlen

Véletlenül került hozzánk az autó, a típus létezésér?l addig nem is igen tudtam. Illetve így utólag mintha rémlene valami reklám, amit annak idején láttam a TV-ben. És hogy hogy vehet valaki véletlenül meg egy autót? Az már nem volt véletlen.
4,5 évesen 127 ekm-rel Németországból. Ez tipikus sztori, nem tipikus, hogy els? n?i tulajdonostól (illetve ez a keresked?k egyik jól bevált autóeladási trükkje, ezt ismerjük), szervízkönyvvel, mindhárom kulccsal, két kódkártyával. Ez viszont nem keresked?t?l, hanem magánimportból volt - egy 1.6-os klímás Brava helyett, ami odakint közben elkelt sajnos. :(( Így hát a Brava helyett ez volt és egy napra megkaptam kipróbálásra. Bár kicsit sz?kösnek éreztem, azért simán elfértem, s?t hátul is elég nagy hely van egy feln?ttnek is. Bels? dizájnja elég tetszet?s, kék autóhoz kék mintás kárpitozás, na jó az ajtóra nem jutott túl sok anyag bel?le, de még így is több, mint a kategóriatársakéban. A m?szerfal és órák (nekem legalábbis) formailag is nagyon tetszet?sek, zöld skálázással és zöld fényekkel, hiába brazil gyártású, ez teljesen olaszos. Kívül azért van egy-két szög, amib?l nézve nem a legdizájnosabb, mégsem mondanám csúnyának, a sokat emlegetett világautó-koncepció behatárolta a formatervez?k lehet?ségeit. Sajnos mivel nem metál volt, a fényezés hamar karcosodott viszont elég tartósnak t?nt.
Átvizsgáltuk az autót kívül-belül-alul, úgy döntöttünk megvesszük. Menetteljesítményei is igen jók voltak 1.2 8V-s motor létére, a kortárs 1.4-eseket simán verik egyébként. Átmeneti autónak igencsak megfelelt, míg az "igazit" sikerült megszerezni egy Fiat Marea 1.6 ELX személyében.
Szóval azért nem volt véletlen a vétel, mert egy könnyen megszerethet? autót kapunk, ami nem fapados, nem drága, jó a motorja és vidám hangulatú belül. Gyakorlatilag az autóvásárlók többsége ma se tudja, hogy a világon van, így egy év alatt a normálistól kissé nagyobb értékvesztéssel sikerült továbbadni, de azért vígasztal, hogy pár nap alatt elkelt és remélhet?leg új tulajdonosa megelégedéssel használja ezt a kis kategóriás, kis fogyasztású családi kombit.

- hátsó fékhenger, els? leng?kar szilent, hátsó kerékcsapágy, rozsdásodó olajtekn?

magam szervizeltem

Fenntartási költség (9) Évjárat 1998