Autók » Fiat » Palio (1996)

Palio 1,2 8v

Hű társam lett, pedig féltem tőle

Ujonnan jutottam hozzá,szinte ismeretlenül,mondhatni kényszerböl,mert amikor vettem ezt tudtam megfizetni abbol a kinálatbol ami volt és ami tetszett.Mindenképp kombit szerettem volna,és a külalakja,paraméterei,no és persze a pénzem miatt esett erre a választásom.Nem bántam meg.Persze az értékvesztése feltünő,amit én sem értek,hisz ebben a kategoriában szerintem egy nagyon megbizhato és könnyen fenntarthato auto.Igaz, a többiröl nincs is igazán ismeretem,mert eddig csak keleti autoim voltak,de azért hall az ember egystmást,(Peugeot,opel,stb),igy bátran állithatom,ez egy nagyon jo auto.Nem használom agyon,bizonyitja ezt a kevés km a korához képest,de csak egyszer hagyott cserben,akkor is csak a kuplungbowden elszakadása miatt,ami talán egy kicsit az én hibám is lehet.
Belül épp elég tér van elöl is és hátul is,és a hátso üléshez valo beszállás kiszállás is könnyen megy,ellentétben több más autohoz képest.Ami talán csak akkor feltünő,ha ha ebböl kiszáll,és átül a másik kocsiba valaki.Ami zavaro volt nekem,az az 5-ik sebességi fokozat.Ennek az áttéte szerintem hasonlo a 4-ikhez,kevés modositással.De ha az ember nem vár töle látványos különbséget,meg lehet szokni,annál is inkább mert viszont nem kell belöle sürün visszakapcsolni,max ha a helyzet ugy alakul.Igaz hogy az enyémben csak 50000 km van,de 8 éves,és a kipufogon kivül nem igen kelett rá költeni,ami márka hibábol adodhatna.Bár szerintem az is csak azért égett szét,mert tul sokat használom rövid távon,és a kondenzviz nem igazán tud elmenni belöle .Az akksi is jol birja,bár lassan aktulis lesz a csere.A csomagtér hatalmas,kényelmes a rakodás,és ha lehajtom az üléseket,még nagyobb,néha vissza kelett fognom magam,mert azért mégsem szabad tulterhelni csak azért mert van még hely.Most viszem müszakira,és kiváncsi leszek,vajon mi lesz az ami meglepetést okoz,mert szerintem simán átmegy,szinte javitás nélkül,de hát ezt csak én mondom,a hatoság meg a magáét:)
A motorja nem tul dinamikus,de hát ez egy 1,2-es motor,ne is várjon töle senki repülőrajtot,de viszont mindig indul,a fogyasztása sem rossz,igaz mivel kombi elbirna egy 1,4-es motort is.
Szoval szerintem ez egy nagyon jo,megbizhato auto,és ha ugy alakulna ilyenre cserélném,kár hogy ezt már nem forgalmazzák.

- Időmérőóra világitása,Kipufogo,Biztonsági őv visszahuzó,kuplungbowden,temosztát

Fiat márkaszerviz

ismerős szerelő

Fenntartási költség (8) Évjárat 2000
Előző autója? Lada kombi Következő autója? esetleg Peugeot 307 sw
Verdikt (6.2/10)

Fiat Palio 1996