Autók » Fiat » Linea (2006-2013)

Linea 1,4 TJET

Rázós rakéta.

Az előző autóm is Fiat volt, (1,2 Brava 82 pacival) sosem voltak előítéleteim az olasz autókkal szemben, amire rá is szolgált mindkét Fiat. Hál istennek sokan nem így vannak ezzel, így pár évesen olcsón lehet hozzájutni a Fiatokhoz.
Ár, érték arányban szerintem az egyik legjobb választás. Mai napig jó döntésnek tartom, hogy a Tjet-es (120LE) motorral szerelt változatot vettem, bár sokat dilemmáztam, hogy meg merjem e venni a kis köbcentis turbós motorral szerelt autót, vagy elégedjek meg a sima 1,4 harmatgyenge, de megbízható motorral. Németországból hazaköltöző -magyar hölgy német férj- házaspártól vásároltam az autót. A hölgy használta nagyrészt autópályán. Hibája a vásárláskor az volt, hogy az utastéri szellőzőrács a középső konzolon eltörött, ill. a tolatóradar állandóan sípolt hátramenetbe kapcsolásnál. (Szenzor beesett a lökhárító mögé 10 másodperc alatt javítottam, a szellőzőt pedig megragasztottam.) Az eladó szerint az autó gyári sportfutóműves, ami akkor fel sem tűnt, a későbbiekben a "jó" magyar vidéki utakon rájöttem, ez inkább hátrány mint előny. A motor kellő rugalmassággal mozgatja a kasznit, kevés előzésről kell lemondani amiatt, hogy beleférek e, és ráadásul igen kulturált karakterisztikájú motor. Fogyasztás stabil 7 liter, kevés városi, inkább kisvárosi, de leginkább országúti használat mellet. Műszakilag megbízható, soha nem hagyott cserben. Nem zörög, abszolút vállalható a belső miliő is. Nem egy luxus kategória, de nem is csak sivár műanyag. Az A oszlop a gyengéje, több alkalommal takart már el kereszteződésben akár egy személyautót is, forgatni kell az embernek a fejét ha nem akar meglepetést. A sportfutóműnek köszönhetően jó úton nagyon jól fekszi a kanyarokat, nem billeg élvezet vele autózni. Viszont a legtöbb magyar út nem ilyen, ott viszont 4 személlyel már kínszenvedés a közlekedés, mert pattog az úton mint az a bizonyos a deszkán. Ezt fokozza, hogy a hátsó üléssor nem a kényelméről híres. Apropó hátsó üléssor, ha a 195 cm magas fiam hátra ül, ő már veri a fejét az autó tetőjébe. A lábtér viszont bőven elégséges hátul is. Az autó fényezése elég sérülékeny, az ajtók élei kifejezetten. A csomitartó jó nagy, viszont a nyílása meg jó szűk, így kis dolgokból jó sokat el tudunk vinni. Kispénzű embereknek (mint amilyen én is vagyok) olcsón megvásárolható, és olcsón üzemeltethető autó ami akár családi autónak is jó, de ezzel a motorral a fiatalabb generáció is megtalálhatja benne a számítását akár kis optikai tuninggal.

- Termosztát, hátsó lengéscsillapítók, olajteknő menete megszakadt hegesztés és menetmetszés, és a szokásos kopó alkatrészek.

Haver olcsón mindent megold.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2008
Előző autója? Brava SX 1,2 Következő autója? Tipo