Autók » Fiat » Fullback (2016)

Fullback 2,4 D 180LX 4x4 MT6 Gold

Igás mindenes

Mikor meglátják az elején az emblémát mindig jön a kérdés: "Ez Fiat?" én meg mondom büszkén, hogy, az hát :)
A vételkor olyan autót kerestem ami teherautó ugyan, de ha a családdal megyünk bárhova akkor is autó legyen, ez számomra más nem lehetett mint egy Pickup.
Kerestem egy jó ár-érték arányút, összehasonlítva más gyártókéval úgy láttam a Fullback lesz az igazi.
Természetesen az L200-as alapja, viszont kicsit olcsóbb ára miatt vettem meg, mindig személy autóim voltak, ez elsőre így egy kicsit nagynak tűnt, pláne a Fővárosi parkolásnál, de a jól elhelyezett tolató kamera rengeteget segít, meg az ember szeme hamar rááll az 5m-nél nagyobb parkoló helyek keresésére :)
Mint terepjáró én nemigen használom, persze kipróbáltam milyen vele letérni az aszfaltról, hát semmilyen, úgy értem a földúton is ugyan úgy megy mint az épített úton, akinek nem volt előtte ilyen képességű autója annak kinyílik a világ, a hajtás kapcsolót a leírás szerint használva tényleg szinte bármilyen terepen képes elmenni.
A 6 sebességes kézi váltóval, pontos és remek utazási élményt nyújt hosszabb utakon, és méretéhez képest meglepően jól gyorsul.
Vittem már vele kb 700kg terhet is, nemigen volt érezhető hogy rajta van sem emelkedőn sem padkára parkolásnál.
Negatívum talán, hogy nekem az ülés egy kicsit kemény, és a start/stop simán leállítja az üzemi hőmérséklet elérése előtt a motort ez nem biztos hogy jót tesz a 2.4-es dízel motornak hosszabb távon, így ha nem felejtem el induláskor kikapcsolom, a festése nagyon könnyen karcolódik sajnos.
Összességében abszolút szerethető bár szemből kicsit butácska kinézetű (pláne ha a tükrök be vannak csukva),de menet tulajdonságokban tud meglepetést okozni közúton és terepen is. Ja és nem tudják rányitni a legtöbb másik autó ajtaját a fellépő miatt :)

- Akkumulátor 40000-nél, garanciában ingyenes volt, de 3 napot vártam rá.

Szabó Autóház Érd, segítőkészek, rendesek.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2017
Megbízhatóság (10) Vezetett km 52000
Előző autója? A4 quattro Következő autója? RAM 1500
Verdikt (8.6/10)

Fiat Fullback 2016 (2016)