Autók » Fiat » Ducato (2014)

Ducato 2,3 multijet

fiat ducato 2.3 multijet motorjához képes erős dinamikus

2019-02-19
Előző autóm egy Opel Movánó volt (2009 évjárat). Sajnos nagyobb probléma lett vele, ezért kellett autót váltanom. Úgy döntöttem, hogy veszek egy 3-5 éves, jó állapotú autót.
A ducató mellett döntöttem, mert magyarországi 2 éves, (nem akartam annyi pénzt rászánni ), de ez tűnt ésszerű döntésnek egy 5 éves külföldről behozott autóhoz képest. Az autó szinte újnak néz ki, ezért döntöttem mellette, meg ismerőseim szerint iveco motoros, nagyon jó. Konkurenseihez képest jobb menettulajdonságot tapasztaltam.
Sajnos az első németországi utamról hazafelé lerobbantam,szerencsére haza tudtam vele jönni. Itthon kiderül porlasztócsúcs hiba és a részecskeszűrő 85 %-ban eltömődve.
Az autónak a stabilitása még teherrel is kiváló, a motorja erős, dinamikus, 2500-nál fel lehet váltogatni, 130-nál kb 2700-2800-at forog.Első utamon a fogyasztása 10 liter körül alakult.
A vezető ülés jól variálható, jó vezetni, sajnos a lábat nem lehet kinyújtani, arra már nem jutott hely. Pohártartó középen van, nekem zavaró, nagyon le kell hajolni vezetés közben, ha inni akar az ember. Sajnos nincs elég tárolórekesz, a műszerfalon található kisebb rekeszek igazán nem sok mindenre jók, mert kanyarban úgyis kicsúszik belőle a odarakott cucc. A kis kesztyűtartó csak kesztyű tárolására jó, oly kicsi. Ami jó van benne egy kis hűthető rekesz 0,5 literes üvegnek. Az autónak van egy nagyon balesetveszélyes tulajdonsága (de ez lehet,hogy más új autóknál is így van ,ezt nem tudom ), ha leveszem a gyújtást sajnos nincs lámpa az esti órákban különösen rossz lehet műszaki probléma idején, ahogy én is jártam, nekem a motort nem kellett leállítani ahhoz, hogy félreálljak.
Talán úgy tűnik,hogy lehúzom az autót de érthető, szerintem ilyen fiatal autónál mindjárt problémák vannak vele. Remélem ez a későbbiekben változik és gond nélkül megy az autó tovább.
A beltérrel sem vagyok kibékülve, de ezt az autó menettulajdonsága kárpótolja.
A csillaggal jelölt mezőket ki kellett töltenem, ezek nem mérvadóak.
További információkat osztom veletek, remélem csak jókat.

- porlasztócsúcs csere 2-3 henger ,részecskeszűrő tömődés .

Fenntartási költség (5) Évjárat 2017
Előző autója? Movano Következő autója?
Verdikt (5.8/10)

Fiat Ducato 2014