Autók » Fiat » Bravo, Brava (1995-2001)

Bravo, Brava 1,6 SX

Méltatlanul alulértékelt

Szóval mint ahogyan a cím is sugallja méltatlanul alulértékelt konstrukcióról beszélünk, a vételára nem tükrözi a valós ár/érték arányt. 300ezer forint körül egészen jó példányokat lehet kifogni. Ebben az ársávban kifejezetten jó vétel az 500ezer forintos gyári rizsrakéták fényében. Költeni meg úgyis kell mindegyikre.
Az 1,6- os motor városban bőven elegendő, sőt majdhogynem dinamikus, de aki tényleg csak A-ból B-be megy annak jó az 1,2 is.
Váltó szépen teszi a dolgát nem akad, nem recseg, a kiosztás nekem megfelelő.
Futóműve nem a legjobb, főleg az első futómű hajlamos kopogni, kotyogni hála az alultervezett kormány összekötőknek meg a fogaslécnek. Szervó megfelelően működik.
Jó felszereltség, elektromosan állítható és fűthető tükör, elektromos ablakemelő, fűthető hátsó ablak, fűthető ülés (opcionális), klíma. <--300 ezerért nem rossz ugye?
Egyéb hibát az említetteken kívül nem tapasztaltam, megbízható autó a Fiat Bravo, három és fél év alatt egyszer sem hagyott cserben, de hozzá kell tennem, hogy ennek ellenére nem egy igénytelen beleülsz aztán mész, hanem azért törődni kell vele.
Időtálló formavilág, nekem gyermekkorom óta tetszik.

- Klíma nyomáskapcsoló, azóta sem cseréltem mióta megvettem, hiszen ott a kétzónás klíma ( jobb és bal ablak). Cseréje pár ezer ft. - Kiegyenlítő tartály visszatérő ágának a csöcse letört (de még hazáig elvitt egy kis útszéli javítás után) 6000ft - Két küszöböt megette az idő. 22ezer+ munkadíj - Hátsó ablaktörlő motor. Pár ezer használtan. - Ablakemelő/tükörállító gombok világítása. - Első fényszórók teljesítménye egy vicc, ha látni akarsz akkor projektoros+xenon. - Hátsó lámpák kontakt hibát előszeretettel produkálnak. - Műszerfalon a hőfokérzékelő ugrálhat, rz is kontakt hiba. - Belső világítás nem kapcsol le ajtó csukás után sem az enyémben. - Ajtókárpitok törnek mint a ropi. - Fűtő radiátor kilyukadt. - Váltórúd gömbfej kikopott, ezáltal leugrott a rudazat, ilyenkor csak valami kósza harmadik fokozat van, örülnek a mögötted lévők ;)

Haverom kertje

Auto-Posch Kft.