Megy mint a golyó!
Szöveges ítélet
A Bravo előtt 2,5 évig egy 3 ajtós 1.2 Stilot hajtottam. Jó volt, szép volt, de valami mindig elromlott, ráadásul bosszantó, apró hibái voltak (gyújtótrafócsere, generátor leégett, az ajtóból kiszakadt a kapaszkodó, stb). Mivel a piaci értéke rohamosan csökkent, ezért úgy döntöttem, megválok tőle, és egy olcsóbb, ám megbízhatóbb autóra cserélem.
Még a Stilo eladása előtt jó 3 hónapig nézegettem a használtautó piacot, és egyetlen olyan autót találtam, ami elfogadható áron kapható: a Bravo.
Azt azért megemlíteném még, hogy a szakadt, agyongyilkolt F Astrákat, és III Golfokat meg sem néztem, mivel elriasztott a nevetséges 1.6 75 LE teljesítmény.
Mindenképp 1.6osat akartam, mert az 1.2 kicsi volt. Nem mintha ész nélkül száguldoznék naphosszat, de sokkal nagyobb biztonságban érzem magam egy 1.6osban.
Januárban meg is találtam a megfelelőt: 2000 év végi, első hölgy tulajtól, vezetett szervizkönyvvel (számlákkal igazolva), megkimélten, garantált 77.000 km-rel (azt még hozzátenném, hogy a közel 7 éves kocsi szebb állapotban volt, mint a 2 éves Stilom annak idején).
A felszereltség: 1 lufi, ABS, klíma, elektromos ablak, kp zár+riasztó, elektromos tükör.
Első alkalommal kényelmesebbnek éreztem a Stilonál, mintha rám öntötték volna.
Az 1.6 motor megfelelően mozgatja a kasztnit, 1-2-3-ban nagyon fürge, de feljebb sem lehet panasz!
3000.es fordulatig totyorog, aztán megindul, 4000 felett pedig megindul. szvsz az 1.6osok között nincs ellenfele.
A váltóáttételezése tökéletes (pedig ez már hosszúváltós!) 120-nál 5.-ikben 3000-es fordulat körül áll a mutató.
A fogyasztáson meglepődtem, többre számítottam: enyhe februárban 14-es kerekekkel tempósan haladva 6,4-es átlagot sikeült kihozni.
Márciusban 16colos alukat rakattam rá 195/45/16 gumikkal, ez kicsit megnövelte a fogyit, de nyáron időnként klímával, főleg vidéken, dinamikus vezetési stílus mellett sem evett 7,1-nél többet.
Épp ezért nem értem az olyan népítéletet, ahol 1.6 Bravo/Brava városon kívüli fogyasztására 9-10 litereket írnak (szvsz ilyen esetben az illető vagy nem tud vezetni, vagy kifogott egy szar, rommátört példányt), tapasztalatból beszélek, mert a családban volt már egy Marea kombi is 1.6 motorral, és ugyanennyit evett (kb 160.000 km-t mentünk vele).
Összességében ez egy gyönyörű, gazdaságos, és megbízható autó, egyszerűen imádom!
Hibalista
- önindító állórész-csere (cca 25.000 Ft)
- ezen kívül csak a kötelező szervizek
Ide hordtam szervizbe
Értékelése:
Képek az autómról
Fenntartási költség | (10) | Évjárat | 2000 |
Kényelem | (9) | Használati időtartam | 1 év |
Teljesítmény | (8) | Km vásárláskor | 77000 |
Megbízhatóság | (9) | Vezetett km | 14000 |
Szerviztapasztalat | (9) | Átlagfogyasztás | 7 l |
Előző autója? | Stilo | Következő autója? | még nem tudom |
Ennyire szerette | (9) | Megérte a pénzét? | nem |
Verdikt | (8.2/10) |
