Autók » Fiat » Albea (2003)

Albea 1.2 16V HL

A világ legjobb autója

Úgy szoktam emlegetni, mint "A világ legjobb autója". Fillérekért jutottam hozzá 10 évesen, és azóta is alig kellett rá költeni. Kombit szerettem volna, de ez annyival olcsóbb és jobb állapotú volt, hogy inkább ezt választottam, lesz ami lesz alapon. Azóta eltelt 4 év, 60 000km és a hibalistában szereplő tételeken kívül semmi baja nem volt és jelenleg is olyan állapotban van, hogy bárhova el mernék indulni vele.

Ami jó benne:
- nekem kényelmes, a plüss nem könnyen, de jól kitakarítható. Gyerekekkel ez nekem fontos
- meglepően halk. Nem nyöszörög, nem kopog semmi, a motor még autópályatempó mellett sem üvölt, a szélzaj is teljesen rendben van. Átültem egy kis időre egy 10 évvel fiatalabb Ford Focusba, hát alig vártam, hogy visszaüljek
- keveset fogyaszt: országúton, 100-110-es tempó mellett nyáron volt, elmegy 5-5,5 literrel
- fillérekből fenntartható. Nekem tényleg nagyon kevés gondom volt vele, cserébe az alkatrészek sem drágák hozzá. Az 1,2-es 16 szelepes motor elég jó konstrukció, a világból is kimenne
- nagy, viszonylag jól pakolható csomagtartó. 2 gyerekkel is használható

Ami kevésbé jó:
- mivel magasan van az alja, és lágy a rugózása, eléggé ingatag, de meg lehet szokni
- a motor végsebessége több, mint kielégítő, a gyorsulása viszont nem valami egetverő, 4000 alatt nem történik sok minden, de közútra tökéletesen elég!

Ami rossz: a kipufogó gyalázat, már vagy 4x kellett hegeszteni mert mindenhol kirohad. Újat meg minek vegyek rá? Az is ugyanúgy szét fog rohadni.

Összefoglalva: az én szempontjaimnak (minél olcsóbban, elfogadható színvonalon és biztonsággal közlekedni) EZ a tökéletes autó.

- klíma eleresztette a gázt, kipufogó rohad, elektromos ablakban elszakadt a bowden, gyújtáskábelek, katalizátor

Fenntartási költség (10) Évjárat 2003
Előző autója? Accent Következő autója? Fiat Doblo
Verdikt (8.2/10)

Fiat Albea 2003 (2003 - 2007)