Autók » Fiat » Albea (2003)

Albea 1.4 8v Active

A túlélő

Svájci frank alapú hitelre vettem. Ahogy elindult felfelé a havi törlesztő, azt mondtam,a k.va anyád fog még szervizre is költeni. Azóta eltelt 15 év. Gyári minden porcikája. Olajszűrő,légszűrő,gyertyák,vezérlés,fékbetétek,minden. Oké, lehet hogy a fényszóróban cseréltem izzót.
Kb 4 éves lehetett, mikor a km óra jeladó kómába esett. Pár évig csak tippeltem, mennyivel megyek, a megtett távot sem számolta, aztán egy esős őszi reggelen az autópályán a mutató felugrott 140-re, a számláló újra számlálni kezdett, szóval kár lett volna idegbeteg módra rögtön szervizbe rohanni, az idő tényleg mindent meggyógyít.
Olajat évente cserélek benne. Ez úgy zajlik, hogy ha fogy,utánatöltök. Tavaly ősszel már nem ért bele a nívópálca,gondoltam, oké majd veszek az első kúton olajat. Idén májusban jutott eszembe. Kicsit csörögtek a szelepek, néha a check lámpa is világított, de semmi komoly.
A futómű nagyobb kátyúknál már koppan, szóval lehet, hogy a következő 300 ezer km után javítani kell.
A fékeket tavaly szétszedtem, megnéztem, aztán ugyanúgy össze is raktam. A gyári ferodol fele még megvan.
Nem egy Ferrari, de a 150-es utazót stabilan tudja. Sok évig Hollandiába jártam vele, havi egy oda-vissza út, német pálya, haladjunk. Na,olyankor 10 litert is meg tudott enni. Egyébként város 6, országút 4,5.
A csomagtartója akkora,hogy a nyaralásra menet a család bőröndjei és a gumimatrac mellé be tudod tenni a két legidegesítőbb gyereket is, plusz az asszonyt,hogy figyeljen rájuk.
Életem legjobb autója, de tényleg.

- Pár hónapja egy erdei kiránduláson felakadtunk és szétment a kipufogón a flexibilis cső. Nem tudom, mibe kerül, de ha kicsit nekifeszülök,talán szarni is tudok egy ilyen csövet, szóval lesz vagy 10.000. - Ezen kívül 2-3 alkalommal izzó csere. - Esküszöm, tényleg semmi más nem volt.

Soha nem jártunk szerelőnél.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2006
Előző autója? Astra 2.0 Következő autója? Tuti Fiat lesz.
Verdikt (9.1/10)

Fiat Albea 2003 (2003 - 2007)