Autók » Fiat » 500L (2012)

500L 1.4 lounge

Eddigi legnagyobb autós melléfogása

Eddigi legnagyobb autós melléfogásom volt! Elkövettem azt a hibát, hogy csak egy kis a kereskedés udvarán tett kőr alapján megvettük. (Asszonynak tetszett, nekem meg mindegy volt, összességében olcsó jópofa kis autónak tűnt) Már az első hazafele uton tudtam, hogy rossz döntést hoztunk ugyan is 90-től gyorsabb tempónál a legminimálisabb szélben is leakar esni az útról. Hetekig hordtam utána vissza, hogy nem lehet ilyen rossz az autó biztos valami gyártási hiba miatt rossz a futóműve. Hát nem, ez tényleg ilyen rossz!

Az 1.4-es 95le motor egy reumás csiga egy v8-as fogyasztásával, Budapesten reggeli dugóban átlag fogyi a fedcomp szerint 9-10,5l között mozog ez a másik amit elfogadhatatlan tartok. Autópályán nagyon sok esetben a 130-as sebesség tartásába is elpusztul, rendszeresen játssza el, hogy egy kisebb dombon fölfele addig lassul míg a tempómat úgy nem dönt, hogy ő most föladja és elengedi az autót.

Szerintem sokat elmond az egész autóról, hogy a vásárlást követő 6 hónapban eljött az idő, hogy vegyünk egy másik autót helyette, így amíg az új meg nem érkezik még szenvedünk vele utána, vagy eladjuk vagy felgyújtjuk ez utóbbihoz is lenne kedvem. :)

- Pár hónapos kora óta folyamatos hiba jelenség, hogy hidegen három hengerezik, a MIL lámpa villog mint a karácsonyfa. A szakszerviz véleménye: "ez teljesen normális ki kell csak kormolni a kicsikét" - nem segített, ellenben valóban néhányszor le kell padlózni a gázt és akkor a következő teljesen hidegindításig nincs gond.

Autócentrum Szabó - Fiat, Fiat Professional

Fenntartási költség (3) Évjárat 2017
Előző autója? Peugeot 307 Következő autója? Mazda 6 (2018, még úton van hozzám :) )
Verdikt (3.3/10)

Fiat 500L 2012