Autók » Dodge » Challenger (2008)

Challenger SXT 3.6 309LE

Éber álom minden percben :-)

Feeling erről szól ez a gép. Minden percet imádok benne tölteni. Egyszerűen magával ragad,pedig ez a gyártáskori leggyengébb motor. Jó vezetni. Megjelenése letaglózó.Kényelmes elöl, bár a ball láb tere lehetne nagyobb. Nem családi autó,de 5 fő azért elfér benne. Hátul nem lehet kilátni oldalra, ablak gyakorlatilag nincs és nem egy jó érzés eltölteni fél óránál többet hátul. Ellenben szükség megoldásként működik, nem úgy mit a Mustang-nál. Ott a hátsó sor értelmetlen, nem is értettem minek van ott. Az 2 személyes ez 5. A választás ezért esett erre a jószágra. Nem bántam meg. Alkatrész,szervíz háttér nincs. A márka FIAT koncepciójamiatt európában nincs támogatása. Vannak szervizek szerte az országban ahol élelmes kreatív szerelőkkel meg lehet komolyabb bajokat is oldani,de ez vissza lépés annak aki megszokta,hogy leadom a kulcsot szakszervízben és a lemosott hibátlan autót veszem át. USA autót az vegyen akinel van ideje felkutatni az egyes egységek specialistáját. Nagy távolságokat megtenni valami megoldása miatt és van ideje mindezt kivárni. Imádom ezt a kocsit minezek ellenére. Cserébe az alkatrészek megfizethetőek. Nem szervíz igényes jószág. Nem betegágy mint a csillagos rönó csilliókért. Itt az az érzésem,hogy a világból is kimegyek,ha van benya. Fogyasztásához hozzá kell szokni,de csodák nincsenek, csak marketing szövegek.Vegyen priuszt aki poroszkálni akar! Ez életérzés nem spórolás. Arra való,hogy menjen. 190 nél váltja az 5. sebességet a 8 ból,ha taposod (legalább is azt monják...) 9l/100 alá nem lehet levinni a fogyasztását kézzel belenyúlva a váltásba sem. 18 volt a max fogyasztásom ez sem a sebesség, inkább a sok tök matti fékez-gyorsít kombó miatt. Óra szerini 138 tempomat 11,5 a fogyastás. Nem egy kanyarvadász jószág. Izom autó és nem sport. Limuzin méret de nem az. Ez valami nagyon más. Kitartok ameddig csak lehet mellette. Max HellCat csere érdekel :-) Munkára,kirándulásra családdal nem való. Csomagtere kicsi,saját gumi szettje sem fér el benne. Ha a vezetés miatt veszel ilyet nem fogsz csalódni. Telefon+bankkártya el fér benne és érezd hogy élsz minden percben, nem csak közlekedsz.

- Fék alulméretezett,könnyű elfékezni a tárcsát. Szilentek nem igazán bírják a magyar utakat.Központi fej egység hibák amik idegesítőek. Még nem cseréltem, keresem az optimális megoldást.

Dunakeszi USA. Csak olaj csere. Másról nem tudok nyilatkozni még.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2017
Előző autója? Mondeó mk5 Következő autója? Hell Cat