Autók » Dodge » Caliber (2006)

Caliber 1.8 SXT

A megbizható utitárs

Az első találkozásom vele a képes autóexpressz újautó hirdetéseiben volt. Mikor megláttam a képet róla és a felszereltségét azonnal hívtam a márka kereskedőt, hogy biztosan valami elírásról van szó az árat illetően.De gyorsan megnyugtatott, hogy nem sajtóhiba.Ezért aztán másnap kocsiba is ültem, hogy személyesen is megtekintsem a "kis dögöt". Hát életben sem csalódtam benne. Pont azt kaptam ami vártam, mondjuk én ezelőtt is azt valottam, hogy az amcsik tudnak egyedül autót csinálni, de mikor kiderült, hogy japán nevezetesen mitsubitsi motor és váltó van beleépítve és megnéztem az átlagfogyasztását, eldőlt a keleti kérdés: ez az én autóm!!! Használat során is beváltotta a hozzáfűzött reményeket kényelmes hosszú úton is, rengeteg csomag elfér benne, a hátsó utasoknak is elegendő helye van, a beltér elég optimálisan variálható, a fogyasztás tényleg meglepő: 90-110 km/h-nál országuton 6,5 városban 8 körül, ez egy 1.8 150 LE-s
motortól és egy közel 1.5 tonnás kasznitól kiváló. a motor teljesítménye megfelelő, nem egy száguldós típus de ha vissza pakol az ember akkor eléggé meg tud indulni. a motorja láncos ezért nem kell tartani a szíjas motoroknál előforduló animáliáktól, és meglepően csendes.A belső tér műanyagairól én is azt tudom elmondani, hogy lehet hogy az olcsóság benyomását kelti de mivel gyerekes család vagyunk ezért a tisztántarthatósága ideális.A műszerfala szép, a hifije tökéletes pedig kényes vagyok az audió cuccokra de ez hibátlanul szól.a kocsi felszereltsége árához képest nem talál versenytársra: 6légzsák,hifi,ködlámpa,ESP,ABS,TCS,klíma,tempomat,fed.komputer,17 colos alufelnik 205 gumikkal,mozgásérzékelős riasztó,központizár, fűthető tükrök, elektromos ablakok elől-hátul, autómatikus gyerekzár, metálfény ez mind alapárban. Én még emlékszem mikor az első VW borámat vettem ezek mind-mind külön extrák és felárasok voltak és ez ma is így van, arról ne is beszéljünk, hogy az előbb említett típuson 106 ezer km alatt 2 váltót sikerült cserélnem /soha többet német autót!!!!!/ Vissza térve a töréstesztje pedig 4,5 csillagos, így amikor beleülök nem csak az érzet biztonságos,mert valóban olyan bent ülni mint egy tankban, hanem a valóságban is biztonságban van a család. Hát arról meg ne is beszéljünk, hogy szinte minden szembejövőnek kiesik a szeme az autó láttán, sokan még a típust sem tudják belőni.Eddig teljesen elégedett vagyok vele minden útviszonyban kipróbáltuk, esőben,hóban,sárban,terepen,autópályán,jó úton,rossz úton mindenhol tette a dolgát és megállta a helyét és nem lett belül zörgős semmi.Az útfekvése kanyarstabilitása pedig egészen elképesztő, betudható a kerék méretnek és a terpesztésnek.Egyetlenegy hiányérzetem van csak amiért felárat is hajlandó lettem volna fizetni a 4x4 hajtás, ami itt magyarországon még nem kapható az USA-val ellentétben, ha ez is bent lenne akkor tökéletes.

- Eddigi 20000 km alatt semmi csak kötelező olajcsere.

Székesfehérvár Pappas auto

Fenntartási költség (8) Évjárat 2006
Megbízhatóság (10) Vezetett km 20000
Előző autója? Bora 1.6 sr Következő autója? ugyan ilyen 4x4, vagy chrysler 300 c
Verdikt (7.8/10)

Dodge Caliber 2006 (2006)