Autók » Daewoo » Tico (1991-2001)

Tico 0.8

Kis triko

Az autót 2006 ban vettem 8 évesen a szomszéd városból egy tanárnötől, előtte cégautó volt. Óra szerint 70000 km volt a kocsiban de az autó állapotából itélve sokkal több volt a valós érték. Elég kemény élete lehetett a kiskocsinak mielőtt hozzám került, ugyanis késöbb felfedeztem hogy egyes karosszériaelemein centikben áll a gitt és a motor is elfogyasztotta a maga 1 liter olaj adagjat 1000 km en. De mindezek ellenére én nagyon szerettem és gondoskodtam róla, kilakatoltattam belőle minden rozsdát, lekezeltettem az alját hogy ne rozsdázzon megjavittattam szinte mindent rajta a kikopott motoron kivül. És ezt a kiskocsi meg is hálálta mindenhova gond nélkül elvitt és vissza is hozott, fogyasztásról csak annyit hogy szinte benzingőzzel is eljárt, nálam városba 5 liter volt városon kivűl 4 igaz hogy én sosem gyilkoltam mert sajnáltam. Kényelemben nagyon gyenge volt fél óra után már nagyon fájt a hátam, igaz hogy külső méreteihez képest a 190 centimmel gond nélkül elfértem. Viszont amit nagyon szerettem benne az a praktikussága. Szinte mindent gond nélkül azonnal elnyelt egyszer szálitottam vele egy komplett emeleteságyat matracokal együtt, a bejárati ajtó cserekor az új ajtót is ezzel szálitottam haza és nem volt tetöcsomagtartom! Összességében egy szuper praktikus és takarékos, megbizható kis járgány mindenkinek ajánlom. Végül két év használat után váltam meg tőle de csak azért mert zavart az hogy kicsi és hogy az utakon lenézik. Szinte ugyanannyiért adtam el mint amennyiért vettem igaz sok mindent kijavitottam a két év alatt amig nálam volt.

- Már mikor hozzám került rossz volt az az alkatrész ami hidegen fel kell pörgesse a motrot, többször megjavitotta a szerelő de pár hónap múlva mindig ismét elromlott, termosztát volt cserélve, első ajtó ablaktekerője,komplett kipufogórendszer csere 9 éves korában ,ezeken kivűl semmi csak a kopó alkatrészek.

Ismerős ajánlotta : Attila a Daewoo szakértő. Egész jól dolgozott csak kicsi drágásan.

Fenntartási költség (9) Évjárat 1998
Előző autója? Következő autója? BMW 316 Compact (E36)
Verdikt (6.6/10)

Daewoo Tico 1991