Egy Tank..Minden túlél :)
Szöveges ítélet
2003 Decemberében Vette meg a Családunk Eme gyöngyszemet.
Mindenhova elvitt. Irány benzinkút, teli tank, és mész oda ahova akarsz.
Fogyasztás elviselhető, bár lábfüggő, "nehéz" lábbal rendelkezem,ilyenkor 9-10 is megeszi,de nyugodt környezetbe, 8 liter alá így is nehezen tudom levinni.
Szeret menni, apámnak sikerült 190-et kipréselni belőle, de ez már nagyon vége volt. (dombon lefele, hátszéllel :)) De sík telepen 170-175km/h tudtam belőle kihozni.. szerintem 82 pacitól ez azért nem semmi :)
Irtózatosan magas, és nagyobb szélbe azért elég rendesen imbolyog. De egy kis pénzráfordítás, és ennyi az egész :)
2008-ba szereztem meg a jogsit, akkor volt benne durván 120e km.
Most már elérte a 270e.
Egyszer hagyott minket cserben, egy parkolóban, a hátsódombfékkel történt valami, beragadt a kerék, jött tréler , át a szerelőhöz, 25e , komplett hátsó rész, fékkel mindennel, 1 nap alatt kész, jobb mint újkorába.
Hát olvastam egy két bejegyzésbe, hogy az izzok hamar kiégnek. Nálam is, a fényszóróé, és a indexé is, a kipufogó meg a másik, 3 szor volt kipufogásnál, mert kilyukadt, ha még egyszer vinnem kell, kap egy komplett rendszert, megérdemli:)
2 éve megtörtük,külföldről haza jövet, hátulról elkaptunk egy kicsit nagyobb autót(Touareg), 4en voltunk benne, megpakolva, sajnos nem tudunk megállni.
Szerencsére a bal elejét kapta el, hűtő elmozdult, akkumulátor feljebb csúszott, és mindent mi ért elmozdult, megcsavarodott..
De haza jöttünk vele még 1000km-ért, és kb még plusz ezret elmentünk vele, míg kerestünk egy normális lakatost.
Kapásból rávágták a szerelők , 500e.
Végül is 110e ből sikerült megcsináltatni, és tökéletes munkát végeztek.
Idén lett benne cserélve kuplungtárcsa, kinyomó csapágy, illetve a szerkezet is cserélve, de megélt 250-260e km-t.. Erre szerintem nem kell semmit írnom, a számok tanúsítják, bár azt mondják ez a lábunknak is köszönhető, hogy eddig bírta:)
Mindenkinek ajánlom, aki fél attól , hogy ha drágább komolyabb autót vessz, akkor fájni fog a pénztárcája. Teszi a Dolgát, vigyázz rá, és hű marad hozzád. Ezért félek lecserélni egy Passatra!
Hibalista
- Nem volt Szervizbe. - 250-260e km után lett benne kuplungtárcsa, kinyomócsapágy illetve szerkezet cserélve. - Kötelőzön, illetve a hátsóféken,izzón,kipufogón kívül semmi baja nem volt.
Ide hordtam szervizbe
Értékelése:
Képek az autómról
Fenntartási költség | (10) | Évjárat | 2003 |
Kényelem | (6) | Használati időtartam | 0 év |
Teljesítmény | (8) | Km vásárláskor | 0 |
Megbízhatóság | (10) | Vezetett km | 270000 |
Szerviztapasztalat | (10) | Átlagfogyasztás | 8 l |
Előző autója? | – | Következő autója? | Volkswagen Passat 1.9 TDI ??? |
Ennyire szerette | (10) | Megérte a pénzét? | nem |
Verdikt | (8.3/10) |
