Autók » Dacia » duster (2019)

duster 1.5 dci

A fene megette

Külső:
A formája jó,az illesztési hézagok hatalmasok, a festés vékony.

Motor:
1.5 dci. Olyan hangos mint a bűn. Hidegben akár egy rossz 1980-as traktor, rémes!
Egy benzines autóval össze se lehet hasonlítani, annyira darabos csörömpölő, zakatoló motor.
Egyszerűen kellemetlen hallgatni, ciki.
130 fölött elmegy az ereje, hiába hat sebességes. Ilyenkor a fogyasztás 7.2 liter, nem egy autópálya bajnok.
Alatta elviselhető a dinamika, de amúgy rettenetes.

Belső:
Minden műanyag, karcolódik zörög,igénytelen.
Menetzaj van rendesen, a futómű és a motor + a szélzaj odacsap rendesen. Mindig hangos, fárasztó.
A vezető ülés lötyög mozog.
A csomagtartó ajtó nyöszörög, az ajtóbehúzók csavarodnak. Gagyi minden benne.
Az ablakemelő gombjai idióta elbaszott helyen van.
A digit klíma jól néz ki de szar.
Ha bekapcsolod a ventit akkor állíthatod a hőfokot amúgy nem, baromság. Ettől egy manuális klíma is fényévekkel jobb. A venti tekerője nagyon könnyű alig akad a pozicióban...
Az ablaktörlő pici mint 1980 -ban, és dög lassú ha nem.motorfékkel mész.
A szőnyeg gagyi,illesztése kritikán aluli.
A rádió hangzása gyenge, az érintőképernyős sem.jobb...
A lámpa világítása sötétben egész jó, ezen meglepődtem, de a magasság állítás ezzel a bowdenes megoldással...jesszus!!!!
A váltó szar. Recsegős, hangos.
A kormányt nem.lehet eléggé kihúzni, vezetés közben hosszú távon a műanyag kárpit kemény zavaró a bal könyöknek. Komolyan szivacsot kell oda tenni.
Mekkorát röhög már a tervező!
Honnan ismered meg a dusterest? Kikopott a bal könyöke vagy sebes a kemény kárpit miatt.

A rugózása feszes pattogós. Semmire sem nagyon jó.
A hasmagasság persze előny, de nem.ájulok el tőle.
Alulról csupa rozsda rajta minden, kipufogó, féltengely, híd végei.

Mivel céges nem szídom, de magamnak ilyet nem vennék.
Egyszerűen annyira gagyi, elavult régimódi puritán,hogy 2021- ben ez szégyen. Ahogy sajnos a többi Dacia is.
Megértem,ha valaki ilyet vesz, mert kevés pénze van. És szívből sajnálom őket, mert egy gagyit kapnak a pénzükért.
Egy 2005- ben gyártott autó jobban össze van rakva mint ez.

A legjobb amikor Pista a teszten mondogatja , ez sem kell ez sem...nem kell... :-)
Hú ha az mind nem.kell bele, Akkor mi marad? A nagy semmi, mert kb most sincs benne sok. Fehérben meg tengerészkékben olyan ronda,hogy az már művészet. Azt a kék színt sokáig keverhették, mert tényleg olyan csúf,hogy ilyet még nem.láttam. Azt hiszem az Opel királykéknek nevezte ezt a fos színt régen!!! Gyalázat.

Azt ajánlom azoknak.akik ilyet vennének,hogy jól nézzék.meg,próbálják ki, de mást is, mert nem.nehéz jobbat találni a használt piacon.
A magas ülés poziciót pedig más is tudja, nem csak ez.

Nem tudom kinek való, fingom sincs. Autópályára nem jó. Cipekedni kicsi. Terepre a négy kerekes jó csak. A városba... arra jó lehet. De mi a szarnak kell egy ilyen magas nagy kerekűt erre használni?

Á...

- Hátsó.ablakemelő, gátló.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2019
Kényelem (5) Használati időtartam év
Előző autója? Mondeo Következő autója?
Verdikt (4.5/10)

Dacia duster 2019 (2019)