Autók » Dacia » Duster (2017)

Duster 1.6 SCe 4WD

Szegény ember SUV-ja

Szalonból vásároltam, és még csak az első hónap tapasztalatait tudom megosztani.

Kezdjük az autó pozitív tulajdonságaival. Először is mindenen átmegy. Nem kell extrém dolgokra gondolni, de felüdülés volt vele először végigmenni a Hungárián, hogy nem kellett azt figyelni melyik kátyúnál mekkorát csattan a futómű. A Duster a 17-es felniken szépen kisimítja az utat. Azért persze érezni, hogy mi van alattunk és megkockáztatom, hogy nagyobb sebességnél hajlamos is elpattogni kicsit, de a kocsiban ezt minimálisan érezni csak.

A beltér szerintem egész jó, nekem nincs panaszom rá, valószínűleg mert eddig se bőrbevonatú, faberakásos műszerfalakhoz voltam szokva. A gyárilag betett navi elég jó, indítás után telefon szinte azonnal csatlakozik is, lehet hívást indítani/fogadni, bármit lejátszani a telóról vagy akár usbről. Tárólóhelyek is jó helyen vannak, kényelmesek. Amit már írtak mások is, hogy a tempomat gombja nevetséges helyen van, a kéziféknél, de az ember egyszer megjegyzi és utána úgyis kitapogatva kapcsolja csak ki és be. A másik bosszantó dolog a kormánygombok kivilágításának hiánya, amit az olcsóságnak tudok be, vagy legalábbis annak, hogy meg lehessen magyarázni, hogy ez miért nem magasabb kategóriába tartozó autó. Aztán ott van még az ülés, amiről előttem már írták, hogy nincs oldaltartása. Szerintem semmilyen tartása nincs, tényleg olyan, mintha beülnék egy retró szivacs fotelba, amin lehet csúszkálni jobbra balra kanyarodáskor. Annyira azért persze nem vészes a helyzet, de az ülés egyértelműen gyenge pontja az autónak.

Az autót vezetni egyébként elég kellemes, mivel 4x4-es, 6 sebességes váltója van, aminek az egyese tényleg csak terepre kellhet az embernek. A váltó jól kapcsolható, bár kicsit hosszúak az utak. Ami meglepő és nagy előnye az autónak, az a fordulékonyság. Engem mindig meglep, hogy egy ekkora böhöm nagy autóval olyan helyen is meg tudok fordulni, ahol egy kisebbel nem menne, csak tolatás beiktatásával.
A benzinmotor egyébként átlagosnak mondható, a 114 ló szerintem elég egy átlagos használatra, ha az ember nem akar sietősen vezetni. Ez az autó egyébként nem is arra lett tervezve, 100 fölött elkezd nőni a fogyasztása, 90-100 körül viszont 7 literrel is simán beéri.

- Még semmi.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2019
Előző autója? Fiesta ST Következő autója?
Verdikt (7.6/10)

Dacia Duster 2017 (2018)