Autók » Dacia » Duster (2017)

Duster 1.6 2WD

Nagyszerű bakancs

Amikor megvásároltuk, igazán nem volt alternatíva ár érték arányban. Olyan, mint egy egyszerű bakancs. Direkt a "primitív" 1.6-os szívó benzinest választottuk, ami nem egy versenyautó, nem egy takarékos (amikor a nejem használja 1 literrel kevesebbet fogyaszt), de mégis egy jó kis hakellnyomatékos motor. Városba bőven elég. Az M3-ason a Mogyoródi dombokon megpakolva a legszélső kapaszkodó sávba kényszerűl, de egyébként 130-140-et gond nélkül megy.
Magas patkamászós felépítése be és kiszálláskor, a csomagtartó megpakolásakor 5*-ös! Az első űlések hosszútávon is nagyon kényelmesek, sok száz km után sem zsibbasztó, sem hátfájós. A benines elsőkerekes változat is jól mozog hepe-hupás terepen, kátyus úton, valószínű a diesel 4WD a függőleges falra is felmászik.
Ez a II-es model már kivülről is tetszetős. Az olcsó árszint persze tetten érhető, a beltéri, kissé nehezen takarítható műanyagokban, illetve a vékony (minimális) fényezésén, amin minden karcolás, surlódás nagyon meglátszik.
Azonban minden családos, kirándulós sofőrnek csak ajánlani tudom, ha csak nem vágyik valami 10-15 éves lerohadt német "presztizs" autóra (ezeket fentről lenézve a Duster-ből mindig megmosolygom).

- Semmi hiba, kivéve a rádió, ami nem mindíg kapcsol be inditáskor. Az első olajcserés szervíznél megnézték, vagyis egy napot űltek rajta !? A hiba megmaradt, de úgy gondolom ne piszkáljuk tovább, mert csak jobban elrontják.

Gold Cars Nyíregyháza

Fenntartási költség (10) Évjárat 2018