Autók » Dacia » Duster (2017)

Duster 1.6 sce

Csak egy uncsi autó

Duster 2019 benzin 1.6 sce.
Aránylag jól néz ki, de nem egy minőségi autó. A futómű baromi feszes hosszú rugóutakkal. Egy H Astra sokkal kényelmesebb futóműben, igaz ülésben jobb a Duster. A fevőrendőrön nem megy át mint kés a vajon, dob jó nagyokat...nem kényelmes, sőt zavaró. Hiába a nagy ballonos gumi, semmit nem ér. Az anyagok sajnos nagyon bazáriak. De ennyiért ez van. Így is csoda, hogy ekkora autó ennyi pénzért újonnan volt. De a véleményem az, hogy jobban megéri egy használtautó kb. 1,5-2,0 milláért, ha értünk hozzá, mert sokkal többet ad mint a Duster. Engem nagyon zavart a sok műanyag, rozsdásodó kipufogó, kényelmetlen futómű. A motor egész jó, de lomha lefojtott. Fogyasztása 6.8 átlag volt. Autópálya kilőve max 130 ahhoz már gyengusz. Klímával csiga! A klíma amúgy egész jól hűt. Rádió jól szól, a beltér csendes, nem zörög. Szervó hihetetlenül könnyű. Váltó jó. Ülések kényelmesek. Biztonságiöv nem állítható. Csomagtartó kellően nagy... De a legjobban a beleölt pénz fájt! Na az nagyon. Így eladtam 1 év után. Többért mint amennyiért vettem. Ez azért jó volt. Sose tudtam szeretni, mert új és drága volt. Azt hittem kell egy új autó, de rájöttem, nekem luxus. Összességében oké autó, de puritán egyszerű Dáciás. Az új három hengeres 100 le motorral el sem tudom képzelni milyen lehet...

- Futómű első.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2019