Autók » Dacia » 1300, 1310, 1320, Liberta, Berlina (1969-2004)

1300, 1310, 1320, Liberta, Berlina 1310TLX

Ifjúságom hű társa

Az autót 1993-ban vásároltuk.Előtte egy TX volt de azt elattuk agy egyik rokonunknak mer neki szügsége volt autora.Igy vettük ujonan.Szép hófehér szinü,csodálatos belső kárpitozásal.Akkor még kis gyerek voltam de jól emlékszem hogy nagyon örültünk hogy meg tuttuk venni mert elé nyomoruságos idők jártak akkoriba errefelé.Apám mindig garázsba tartotta,mosta,tisztogatta,de 5 évesen már minden mosásnál fehér volt a rogy amivel mosta jött le a festék:).Aztán 1997 ben sajnos meghalt jóapám.Ekkor anyum vette kézbe az autót na onnantol kezdődött neki a nemulass.Kb egy év alatt 2 kuplungtűrcsűt evett meg a féltengelyekröl nem is beszélve.Eléggé betett neki ez az idő de jött 2004 amikor is megkaptam a jogositványomat:)Kézbe vettem a dolgokat és helyre pofoztuk valamilyen szinten a motort.Ez anyira jol sikerült hogy a 160-170-et is vitte:DFiatal voltam,rengeteget jártunk vele bulizni kirándulni vagy csak ugy kocsikázni volt hogy megált de az mindig csa az én hülyeségem miatt volt.Suliba jártam vele én volta a gigolo:)suli után mindig csak este kerültem haza ha kocsival voltam:).A csomagtartoban volt egytáska amibe tartalék alkatrészek voltak abbol általába orvosolni lehetet a problémát.Megjártuk vele a tengerpartot 3 szor 5 ember plusz heti cucc nyáron 40 fokba az Olt völgyébe mind az öten polo nélkül napszemcsibe feszitettünk és döngettük az O zone-t:D.Aztán valamelyest felnőttem és abbamarattak az ilyen diszkóba való menések stb.Sajnos mostanra eléggé kiült a rozsda ugyhogy muszály lesz szétkapni és felujitani a vázat.NAGYON NAGYON NAGYON SZERETEM és szereti minden barátom akivel megjártunk vele sok helyet.Nincs nagyon olyan nagyváros széles e Romániába ahol nem letünk volna vele.Mostmár van mellete egy Kia Rio sportkombi és a Dákót már csak néha néha használom ha valamit hordani kell vagy éppen olyan kedvem támad:)Minden összevetve ha odafigyelünk rá és törödünk vele akkor nagyábol megbizhato autot kapunk.Sajnálom mert talán azok voltak legboldogabb éveim mikor ezzel jártam,ez az auto az ifjuságom.Ugyan ugy ahogy az ifjuságom lassan ez is elmulik...

- Szinte már minden cserélve lett de csak az idő miatt.Amotor még nem lett komolyabban megbontva,vipumpacsere,ilyesmi volt komoly baja sose volt.Volt hogy egy hétig ált de csak mer nem volt pénzem alkatrészre:)

Általába én,ha komolyabb baja volt akkor egy ismerős öreg szakihoz.Jol dolgozott és pénzt sose kért...Csak pálinkát:D

Fenntartási költség (8) Évjárat 1992
Előző autója? 1310TX Következő autója? Kia Rio rs