Autók » Citroën » Xsara Picasso (1999)

Xsara Picasso 1.6 Hdi FAP

ne! don't! nemoj! nie! ne vegyél ilyet sohase never ever nikad. jó?

Az első megérzés az volt, hogy nem szabad megvenni. Kinyitotta az ember a motorteret és tiszta olaj volt. Szólt az intuíció, de muszáj volt megvenni, munkára kellett (személyszállítás)
Az első 4000km viszonylag békésen telt, leszámítva egy olajnyomás megszűnést, ami miatt álltam 10 percet majd továbbmentem.
Elment a turbonyomás, kiderült hogy a vákumtartály egy mult század eleji módon van rögzítve és simán elhagytam az autópályán miután szarrá olvadt a kipufogócsonkon.
Turbo nélkül battyogtam haza Szlovéniából.
Aztán jöttek az elektronikai gondok. Engine Fault. Kiolvasáskor EGR, ilyen olyan bemeneti nyomás, stb .. vagy 5-6 féle változatos dolgot dobált. Aztán ECU hibát, ami az egész elektronikai rendszer ahogy van.
Rengetegszer megállt, volt hogy újraindult, volt hogy ledobott 5 perc után.
Termosztát csere is volt mert az is elment, de megmondom őszintén összevissza kapcsolódtak a hibák egymáshoz és egy idő után már úgy voltam hogy nem érdekel.
Ja elfelejtettem hogy a 4. porlasztó kifújt és isteni szerencsém volt hogy simán kijött és nem kellett szétverni.
Az még egy százas lett volna alsó hangon..
Szóval : NE ! az életbe NE vegyél ilyen autót. sose sohase never ever. kapis?

- vákumtartály ráolvadta kipufogócsonkra, diesel filter, elektronika úgy ahogy van, legkülönbözőbb hibakódok.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2007
Megbízhatóság (2) Vezetett km 20000
Előző autója? Következő autója? Astra Sports Tourer
Verdikt (3.8/10)

Citroën Xsara Picasso 1999 (2000 - 2007)