Autók » Citroën » Xsara (1997-2004)

Xsara 1.6 16V SX

Ennyi pénzért ajándék!

2013.04.14.
Egy totálkárra tört Suzuki árából kellett autót vennem. Normál műszaki állapotú, lehetőleg 10 évnél nem sokkal öregebb autót szerettem volna venni, ami azért pakolható is, és ki is néz valahogy.

Régóta tetszettek a Xsarák, szerintem nagyon pofás autó, és amikor a használtautón kiszúrtam egyet 450.000-ért, már mentem is megnézni. Csodás volt a próbakörön, húzott rendesen, a klíma hűt, a hifi szól, a kasztni kb karcmentes.
Ezeket a jó tulajdonságokat később is megtartotta. Kis alku után 400-ért már vittem is haza, a felnire szerelt téligumikkal együtt. (A svájci nyugdíjas, nem dohányzó orvos házaspár el akarta adni, nem meggazdagodni rajta.)

Szeretem, hogy nagyon jól megpakolható a gép. A 2/3-1/3 arányban dönthető hátsó ülésekkel még sose volt olyan eset, hogy ne fért volna be minden.

A hifi nagyon jól szól, cd-ről pláne, elég korrekt, pedig a gyári hangcucc van benne.

Sajnos volt 1-2 drágább javítás, amit jobb lett volna elkerülni, de hát 10 év fölötti az autó, ami közelít a 200ezerhez... Egyszer a kuplung miatt álltunk félre, egyszer pedig a generátor adta meg magát.
Ezeken kívül nagyobb baja nem volt, a kipufogó szétrozsdálása nem róható fel neki hibaként. :)

Annyit még hozzátennék, hogy az Indexen a Xsara fórum nagyon tájékozott és segítőkész, mindig jó tanácsokat adnak!

-----
2013.08.26. Update:
Régen voltam szervizben. Olajcsere 10-12 ezrenként. A kocsi teszi a dolgát... KOPP, KOPP :)

Kapott alufelniket, megvolt a vezérléscsere, új gyertyák, új akku. Nyári autópályázás klímával: 6,1 l/100km!!

-----
2015.03.20. Update 2:
Eladtam az autót. Jön a baba, és kellett egy nagyobb gép. Egyébként még megtartottam volna. Szerettem, jó kocsi volt, ennyi pénzért kifejezetten ajándék.
Az utóbbi 1 évben szinte csak pályán használtam, napi 160km-t mentünk. Nagyon jól ment 110-130 között, és a fogyasztás is 6-6.3 körül alaukult. Ja, ekkor már több, mint 220.000 km volt benne!
Szóval ne mondja senki szerintem, hogy a francia autók nem megbízhatók, stb. A következő autóm is az lesz. :)

- Hűtőrácson a Citroen embléma pótlása (6.000), Kuplung (95.000), Hűtővíz cső (20.000), Generátor (65.000), Kipufogó (25.000). Kisebb házibarkács javítások, inkább csak a komfort miatt.

Több szerelőt is kipróbáltam. Volt amelyik lehúzott, de volt korrekt is. Nem reklámoznék konkrétan, nyugodt szívvel.

Fenntartási költség (4) Évjárat 2001
Előző autója? Swift Következő autója? Szívesen vennék újra franciát