Autók » Citroën » Nemo (2008)

Nemo 1.4 hdi

Igásló

Három hónapja került a hozzám a bordó Nemo. Korábbi kocsimat valami koszos ellopta, nagy nehézségek árán, hosszú keresés után döntöttünk a típus mellett. Ami szempont volt: Jó helykínálat, masszív kialakítás, alacsony fogyasztás, alapvatő extrák (ABS,2Xlégzsák,klíma)
Korábban is furgon alapú autóm volt(Peugeot Partner) nagyra értékeltem masszív praktikus kialakítását, takarékos motorját és megbízhatóságát.A Nemo első ránézésre kicsinek tűnt ( rövidebb mint egy Peugeot 207!!)de amint kipróbáltam éreztem, hogy nekem lett kitalálva. Elöl kényelmesen elférek (185cm vagyok )és magam mögé is be tudok ülni. A vezetési helyzet jó, műszerfalra vitt váltókar kényelmes, pontos( fancia viszonylatban), a könyöklő viszont nekem túl alacsonyan van. A csomagtér közepes de plafonig rakható, az ülést lehajtva és kivéve euro raklap befér ( futárkodom a kocsival, tényleg bele lehet rakni! )Nagyon kellemes társ a kocsi a mindennapokban, étvágya óvatosan hajtva 4.5-5 liter (70%város 30%vegyes) lelkét kitaposva 6.1 a max. Mivel hosszú távra tervezem, kímélem, nem hajtom hidegen, melegen nem állítom azonnal le. Jó tanács az összes modern dízelhez: 30ezres olajcsere ökörség 15ezrenként ki kell cserélni az olajat, a hangja is jobb lesz azonnal.Csak márkás gázolajat bele (nem tankolunk hajóból, mozdonyból, T-72 tankból bármilyen olcsó és csábító) nem 60ezrenként cserélünk gázolajszűrőt max 30ezrenként( boncolj fel egyet 30 ezer után, meg fogsz döbbenni!)Ha ezt a pár dolgot betartjuk hűséges társunk lesz. Én nagyon megszerettem, nyáron Erdélybe, Csángóföldre, Dalmáciába is elkergetem remélem gond nélkül.

- amióta használom semmi, korábban ( teszt autó volt ) garanciában cserélték a jobb oldali toronycsapágyat

Citroen M5 Center Márkaszrvízhez képest korrektek.

Dunakeszi autószerelő barátom, csak a legjobbakat mondhatom, igazi szakember.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2008
Előző autója? Partner Következő autója? ....
Verdikt (8.3/10)

Citroën Nemo 2008 (2008)