Autók » Citroën » Nemo (2008)

Nemo 1,4 HDI XTR

1,4 HDi XTR 2008 Nem szép, de jó, megbízható

Ha jól tudom, az XTR felszereltség a legmagasabb. Nekem fontos volt az autóválasztásnál: kényelem, klíma, vonóhorog. Kényelmes elől és hátul is, viszonylag magas az üléspozíció (az XTR 2 cm-el emeltebb hasmagasságú). Nagyrészt autópályán használom (kb 300 km egyszerre), kb. 6 liter körüli a 100 km-enkénti fogyasztás, a sietéstől függően - 115 km/h körül 5,7 liter, 130 körül kicsit 6 felett. A családban van kisebb autó szintén 1,4 HDi motorral, az kb fél literrel kevesebbet fogyaszt. Nagy szélzajt csak feltett tetőcsomagtartóval hallottam. Nálam eddig igazolódott az 1,4 HDi megbízhatósága, több mint 2 év alatt jöttek össze a jelzett hibák - kb 33,000 km-t tettem a kocsiba. 6 hangszórós rendszer jól szól. Jó a gumimérete, mivel az 5 db négyévszakos középkategóriás gumi 67.000 Ft volt. Nem várom meg olajcserével a 30.000 km-t, kb. 15-20 e km-nél cserélek, és eddig nem kellett utána töltenem, pedig 303.000 km-nél járok. Számolni kell azzal, ha utánfutó (vagy akár csak egy védőkupak)van a vonóhorgon, nem nyitható a hátsó ajtó (enyém kétoldalra nyílik). A könyöklő csak pihentetésre való, a kormány nem érhető el onnan. 175 cm, 115 kg vagyok, jól elférek az ülésben. 2018 év végén vettem, most 2021 elején is kb ugyanannyiért hirdetnek ilyesmiket.

- Generátor - 75 eFt a felújítás Bp-en maszeknál (nem sokkal lett volna több a gyári felújított cserés, de gyorsan kellett intéznem). Helyzetjelző izzó, H4-es fényszóró izzó, rendszámtábla megvilágító izzó párszáz Ft-os tételek. A vezető ülésfűtés kapcsolója nem marad lent, még nem foglalkoztam vele. A pótkereket nem lehetett leengedni, levágtam a tartó fémhuzalt, azóta a csg tartóban van.

Helyi maszekok Mátészalka környékén, mindkettő teljesen OK.

Bp-en maszek generátor felújító - már több mint egy éve jól működik, de a gyorsaságnak ára volt. Egyszer hibakód kiolvasás Nyházán márkaszervizben - több óra volt a hibájukból, de a végén ingyenes lett ezért.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2008
Előző autója? Tacuma 1,6 SX LPG üzemmel Következő autója?
Verdikt (7.8/10)

Citroën Nemo 2008 (2008)