Autók » Citroën » Jumper (2014)

Jumper 2.2 HDi

A szállító

Újonnan kaptam a cégtől egy 2014 es Jumpert. Szállítóként dolgozom ezért kellet egy nagyobb haszonjármű. 2.2 HDi motor dolgozik benne, ami az átlagos használatra alkalmas. 1700tól kezd el húzni, de valamiért 3200 fölött már nem ilyen fürge.A váltó kemény a fokozatok se nem a megszokott dízel autós, mivel elég rövidek... 30 tól 3ast, 65 től 6ost nyugodtan lehet pakolni.
Futóműve dícsáretreméltó, nem pattog és jól fekszik az úton. Hosszas vezetés után is kényelmes, semmi derékfájás. Utastere nagyon praktikus, sok a hasznos rekesz. Műszerfal közepen van egy hasznos jegyzettartó, az üllés lehajtható asztallá. Ennél a modelnél végre felármentes a nappali menetfény. Öv hiányát idegesítő 120 decibellel visító hang kíséri... kikapcsolni nem lehet. Még egy kellemetlenség, hogy álló helyzetbe járó motornál is blokkolja a raktér ajtóit. Nagyobb városokba nem igen alkalmas, nehézkes vele a parkolás.

2015.3.29
Jelenleg 35000km van benne. Kíméletlen bejáratás után, ennyi kilométernél úgy kormol, mint egy 25 éves TDi. Ha továbbra is ilyen őrült módján hajtom, lehet idén motorcsere. Hidegindításnál olyan a hangja, mint egy öreg Áviának. Ennek ellenére meglepően jól megy, a váltó még mindig Dáciásan fos. ESP nem sokat ér, gyakran megcsúszok vele. Körforgalomban a fara megakarja előzni az orrát...
Gyári hangalak elég jól szólnak. Nem egy csajozós gép, de érdekes érzés 20 évsen dübörgő hangerővel megjelenni a disco előtt :)

Szervórásegíttés gyenge, nehezen forog a kormány. Fogyasztása városban 13 liter. Autópályán 130nál is 13 liter. Bridgestone abrocsokon fut, de ilyen tempónál szinte elviselhettlen a zaj. Telefont még kihangosítva is alig hallom. Második autóm egy 1.4 es Fabia sedan. Jumpert sokkal jobban szeretem, jobb vezetni, kényelmesebb, jobban megy.

- Nagyon kormol

Bécs - Danubia Auto