Autók » Citroën » Jumper (1994-2005)

Jumper 2.5 TDi

Munkatárs

Alapvetően szeretem mert nagy a raktere és ezzel a motorral már jól megy.
Jelenleg 2018-at írunk, és nem szabad elfelejteni, hogy ezek már kb 20 éves autók, akkora futásteljesítménnyel amit el sem tudunk képzelni. Aki ilyet vesz és ilyen méretűt (az enyém maxi, hosszított magasított) az nem azért veszi mert hétvégén elmegy vele a tesco-ba, hanem mert szüksége van rá, megpakolja mint az állat és sokat megy vele, mert munkaeszköz.
Amikor ezek az autók fiatalok, szinte mindegyikkel külföldet járják és széttapossák, mikor már belföldi használatra kerül már szinte túl vannak az életciklusukon. Szóval ilyen korukra már minden elkopik rajtuk és folyamatosan szervizelni kell őket, de aki ezt felfogja és karban tartja a gépet, annak jó lesz, mert ezek azért elég strapabíró gépek, munkára vannak tervezve.
Aki nem tudja, ez valójában egy olasz tervezésű autó (Fiat Ducato), csak PSA Peugeot-Citroen motor van benne és teljesen egyezik Peugeot Boxer-el.
Nagy hátránya, hogy kevés szervizbe fér be, mert nehéz, hosszú és magas és hogy sokan szaktudás nélkül össze-vissza kókányolják, amitől megbízhatatlan lesz. A méretéből adódóan nem Suzuki árban vannak hozzá az alkatrészek, de azért ki lehet bírni.

Összességében szerintem jó autó ha karban van tartva és költve van rá, azt eléggé meghálálja.

- mikor megvettem eléggé lepukkant volt, mert az előző tulaj külföldre járt vele és csak hajtotta, semmit nem javított rajta, így rám várt a felújítás - Mikor megvettem már 20 éves volt, az első emelési pontok egy rúgásra kiestek, ezt megcsináltattam, kerékcsapágyak is tropák voltak, gumikat cseréltem, pár apróságot és használtam 4-5 hónapig lényegében probléma nélkül. Elromlott az ablaktörlő motorja, azt is cserélni kellett. - Csöpögött az adagolónál a gázolaj, elvittem adagolóshoz Csomádra, ott felújították az adagolót, de a vezérműszíjnál valamit elrontottak, lelazult a szíj és szétverte a motor saját magát. Felelősséget természetesen nem vállaltak, került bele egy másik motor, ezzel erősebb is egyébként, jelenleg itt tartunk.

Adagoló Szervíz Csomád (Matyóka). Elrontották az egész motort, mert a vezérműszíj teljesen lelazult, felelősség vállalás nincs, ahogy számla és munkalap sem. Mindenki sztárolja őket, hát engem nagyon átvertek. Ha lehetne nullát vagy mínuszt adni, azt adnék.

Furgon City. Értenek hozzá, de nem olcsók, valamit valamiért

Fenntartási költség (4) Évjárat 1996