Autók » Citroën » DS5 (2011)

DS5 2.0 HDi Hybrid

Futurisztikus szépség

Először kicsit tartottam tőle, de a Német autók iránti elfogultságom ellenére, eddig nagyon pozitív a tapasztalatom minden téren (eddig csak Német és 1-2 Japán autóim volt).
Mindenhol megnézik és mosolyogva mutogatnak rá, mint valami extra drága sportkocsira. Nagyon tetszik az autó dinamikája, fogyasztás, felszereltség, felhasznált anyagminőség, ergonómia, és a megbízhatóságot külön kiemelném!! Az utóbbi években az általam használt Német autókhoz képest kimagasló a DS5 megbízhatósága. Félek nem, de ha a prémiumkategória alatti Citroeneket is ilyen gondosan összerakják, akkor a többi autógyártó felköthet azt a bizonyos...
Meglepően könnyen kezelhető az autó, a 235/40 R19 kereket meg sem érzi a futómű-kormánymű, mintha 205 R16-os kerekek lennének rajta. Hosszú-úton is nagyon kényelmes, megfelelő keménységű és tartású ülések. Az üléspozíciót szinte tökéletesre be lehet lőni a sokfajta állítási lehetőségnek köszönhetően, nem fárasztó a hátnak- deréknek.
A fogyasztással is elégedett vagyok, ha nagypapásan megyek, akár 5 liter alá is lemegy. Az elektromotor is tökéletesen teszi a dolgát,hangtalanul vált az üzemhódok között.
A robotizált váltóval sem volt gondom,sokkal jobb,mint pl. az Opeleknél használt r.váltó. A kicsi-kecses váltó "gombja" kifejezetten tetszik,sokkal jobban illik az extravagáns környezetbe,mint a mechanikus,vagy a normál aut.váltó ormótlan kiálló durungja.
Jelenleg 170000 km. van benne, de soha nem hagyott ott és említésre méltó meghibásodás sem volt az időszakos kis és nagy szervizeken kívül.

- 2x tompított fényszóróégő csere, kalaptartó tartó felfogató rész (az én hibámból tört el) Analóg óra csere.

M5 center

Fenntartási költség (9) Évjárat 2012